Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Oryginalne akumulatory Forda - żywotność (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=322761)

luki_1988 13-08-2021 13:15

Oryginalne akumulatory Forda - żywotność
 
Cześć.
Czy oryginalne fordowskie akumulatory są naprawdę aż tak żywotne? Znajomy mechanik twierdzi, że wytrzymują do 15 lat - to może być prawda?
W mojej już prawie 11 letniej fieście jest oryginalny akumulator Forda, ale niestety nie wiem czy żyje od nowości auta, czy był wymieniany. Macie może jakieś doświadczenia?
Bo wcześniej zdarzało mi się, że akumulator potrafił paść po 2-3latach i zastanawiam się czy w razie konieczności wymiany brać fordowski aku za, bagatela, 600zł czy kupić coś o połowę tańszego?

Johnny_M 13-08-2021 17:17

Odp: Oryginalne akumulatory Forda - żywotność
 
Cześć,

u mnie akumulator jest od nowości (prawie pięć i pół roku) i póki co nie narzekam na niego (auto trzymam pod chmurką). Wcześniej nie miałem forda, więc nie jestem w stanie potwierdzić tezy o 15 latach. Być może te fabryczne akumulatory są lepsze od pozostałych, ale w te 15 lat jakoś trudno mi uwierzyć.
Pożyjemy, zobaczymy. :)

Pozdrawiam

wiko1304 13-08-2021 20:55

Odp: Oryginalne akumulatory Forda - żywotność
 
Ja wymieniłem oryginalny po 9,5 roku jeszcze kręcił całkiem normalnie , jedna cele była trochę słabsza , wymieniłem przed dłuższym wyjazdem trochę profilaktycznie :)

romano11 13-08-2021 22:30

Odp: Oryginalne akumulatory Forda - żywotność
 
Cytat:

Czy oryginalne fordowskie akumulatory są naprawdę aż tak żywotne? Znajomy mechanik twierdzi, że wytrzymują do 15 lat - to może być prawda? Macie może jakieś doświadczenia?
Bo wcześniej zdarzało mi się, że akumulator potrafił paść po 2-3latach i zastanawiam się czy w razie konieczności wymiany brać fordowski aku za, bagatela, 600zł czy kupić coś o połowę tańszego?
Pytanie, jak odróżnić oryginalny aku od innego? Jeśli Bosch może być oryginałem, to mój ma 15 lat :D Jeśli zaś musi mieć logo FORD, to kupiłem bolid w 2016 już z tym aku na pokładzie.
Co do ceny względem żywotności... jeśli aku za 300zł posłuży 4 lata, to czy 2x droższy posłuży 2x dłużej? Śmiem wątpić, dlatego stojąc przed wyborem szlifierki kątowej fi 125mm kupiłem taką za 127zł szczerze wątpiąc, czy Bosch za jedyne 599zł posłuży 4x dłużej :mrgreen: (stosuję zewnętrzny softstart i szlifierki nie wytrzymują u mnie mechanicznie, a silnik jest dalej dobry - pada przekładnia).
Przy wyborze akumulatora ludzie stosują różne kryteria: jedni biorą najcięższe przy danej pojemności - teoretycznie najwięcej "ołowiu" :D inni biegają po sklepie z multimetrem i mierzą napięcie - biorą ten z najwyższym wskazaniem.

swampshark 14-08-2021 19:23

Odp: Oryginalne akumulatory Forda - żywotność
 
Jeden koleś na youtube ma kanał poświęcony tematyce akumulatorów. Nazywa się MrAkumulator. Na jednym z filmów wyjaśniał roznice pomiędzy akumulatorem stosowanym na pierwszy montaż a tymi w sprzedaży detalicznej. To są zupełnie inne akumulatory i nie są dostępne do kupienia. Do porównania z innymi aku dostał egzemplarz który nie spełnił wymagań producenta samochodów a mimo to i tak zdeklasował dobrej jakości odpowiedniki dostępne na półkach sklepowych. Dlatego te akumulatory z pierwszego montażu wytrzymują kilkanaście lat a te sklepowe kilka. No chyba że jest to focus mk 3 lift ze start/stop to wtedy wytrzymują 5 tak jak u mnie

Zdzich K. 14-08-2021 21:19

Odp: Oryginalne akumulatory Forda - żywotność
 
W poprzednim Mondku 2.0 TDci z 2007 wymieniłem oryginalny pierwszy akumulator w 2020r tzn po 12 i pół roku, i tylko dlatego, że zimą na długo musiałem wyjechać do Skandynawii: nie padł i stoi pod przetwornicą, jako rezerwa zasilania akwarium :wink:

Marek 15-08-2021 08:05

Odp: Oryginalne akumulatory Forda - żywotność
 
Cytat:

Napisał luki_1988 (Post 3361853)
Czy oryginalne fordowskie akumulatory są naprawdę aż tak żywotne? Znajomy mechanik twierdzi, że wytrzymują do 15 lat - to może być prawda?

Masz zamiar choćby 5-10 lat jeździć tym autem?

luki_1988 15-08-2021 09:42

Odp: Oryginalne akumulatory Forda - żywotność
 
Cytat:

Napisał Marek (Post 3362142)
Masz zamiar choćby 5-10 lat jeździć tym autem?

Myślę, że 5 lat na pewno, może nawet 10. Dlaczego pytasz?

Marek 15-08-2021 10:43

Odp: Oryginalne akumulatory Forda - żywotność
 
Moim zdaniem to smutne , że tyle musisz się z tym autem męczyć.
Rozumiał bym gdyby to był jakiś klasyk ale fiesta ? Za 10 lat o ile dojeździ będzie miała około 20 lat czyli stary trup.

tomaszjan31 15-08-2021 11:01

Odp: Oryginalne akumulatory Forda - żywotność
 
We fieście akumulator jest mały i tani, w dodatku w silniku iskrowym może długo wytrzymać orginalny jak i zamiennik, a zwłaszcza jak jest dziannie odpalany, czyli cały czas o odpowiednim naładowaniu.
Gorzej sytuacja wygląda w silniku wysokoprężnym, gdzie każde drobne niedomaganie bateri odbija sie na rozrychu ocięzałej jednostki napędowej.
Podsumowując w silniku małej iskrowej jednostki aku spokojnie może posłużyć 8 i dłużej wiosenek. W motorze wysokoprężnym 5 lat to wyczyn, a wszystko zależy od eksploatacji baterii


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.