Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Forscan CN UCDS - DAB+ dlaczego nie potrafi załadować secondary boot loadera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=328495)

Szymon_Zy 23-04-2022 09:25

Forscan CN UCDS - DAB+ dlaczego nie potrafi załadować secondary boot loadera
 
Cześć

Postanowiłem zrobić eksperyment czy w moim ACM jest dab+ bez rozbierania kokpitu. Okazało się, że mój chiński UCDS z pełną licencją Forscan nie jest w stanie załadować SBL - wyłącza silnik przez kilka sekund hałasują zegary, a potem wyłącza zapłon. W tym czasie pasek postępu wisi na 1% przez 2h.

Zaryzykowałem i przerwałem, na szczęście po usunięciu błędów wszystko jest ok.

Przy podejściu z ELM w Forscan to samo, za to w FoCCCus udało się otworzyć centralną konfigurację i zmienić 125 na with dab radio.
W efekcie w ACM mam błąd U2101, który po przestawieniu na oryginalną wartość znika. Rozumiem, że moje ACM nie ma DAB+ wobec tego jakie ACM muszę kupić żeby DAB+ zadziałał - o ile prawdą jest, że wszystkie radia od 2011 r. mają dab+.

Druga sprawa jak zmusić Forscana do poprawnej komunikacji z autem, dlaczego nie potrafi załadować secondary boot loadera (DV6T-14C097-AB.vbf)?

edmun 23-04-2022 09:30

Odp: Forscan CN UCDS - DAB+ problem z flashem
 
Pierwszy raz słyszę żeby MK3 miał DAB+.
ACM czasami nie podłącza się bezpośrednio żeby w niego załadować pliki?

Szymon_Zy 23-04-2022 09:36

Odp: Forscan CN UCDS - DAB+ problem z flashem
 
W którymś wątku @tedi_k pisał, że od 2011 jak jest DAB to znaczy, że jest DAB+

https://forum.fordclubpolska.org/sho...5&postcount=23

dzwiedziu 23-04-2022 09:40

Odp: Forscan CN UCDS - DAB+ problem z flashem
 
Też pierwsze słyszę by przedlifty fabrycznie miały dab+, dab ok.
Jedyna opcja to wymienić na poliftowy acm z obsługą dab+ oraz stopkę anteny dachowej na taką z dab.

Szymon_Zy 23-04-2022 09:42

Odp: Forscan CN UCDS - DAB+ problem z flashem
 
O ile dobrze rozumiem, to stopka anteny z przedlift z GPS powinna być ok?

krzys1968 23-04-2022 10:56

Odp: Forscan CN UCDS - DAB+ dlaczego nie potrafi załadować secondary boot loadera
 
Troche to dziwne bo ja mam z C-Max Radio z 21.10-11 ktore wczejniej kupilem . Sadzilem ze jest tylko Dab a ku mojemu zdziwieniu bedac na Swieta w Polsce postanowilem przetestowac czy bedzie Dab+i radio odbiera normalnie Dab+ . Ale ze kupile z kugi bo chodzilo mi o TMC to pojdzie raczej do sprzedania

edmun 23-04-2022 11:56

Odp: Forscan CN UCDS - DAB+ dlaczego nie potrafi załadować secondary boot loadera
 
Ostatnio w Polsce byłem chyba z 4 lata temu i po włączeniu DAB nie znalazłem nic i również zbytnio niczego się nie spodziewałem.
Osobna sprawa że DAB+ przesyłka audio korzystając z innego kodeka niż DAB.

tedi_k 23-04-2022 12:02

Odp: Forscan CN UCDS - DAB+ dlaczego nie potrafi załadować secondary boot loadera
 
Cytat:

Napisał edmun (Post 3407547)
...DAB+ przesyłka audio korzystając z innego kodeka niż DAB.

Generalnie jest to inne kodowanie cyfrowe transmisji - wymaga innych układów (sprzętu) do odbioru/dekodowania.
Nie da się radia DAB "przeprogramować" na DAB+.
Jeśli kiedyś pisałem (pamiętam to baaardzo ogólnie...) to pewnie musiałem mieć w rękach radyjko przedliftowe odbierające DAB+... Nie mam w zwyczaju pisać o czymś, czego nie widziałem.... Choć człowiek istota omylna i nie będę prowadził dysput czy "pisałem głupoty czy też opisywałem życie realne"...

Szymon_Zy 23-04-2022 16:39

Odp: Forscan CN UCDS - DAB+ dlaczego nie potrafi załadować secondary boot loadera
 
To teraz już nic nie wiem .... czyli w przedlift trzeba założyć ACM z polifta? Modulacja w dab+ jest identyczna jedynie kodowanie jest różne. Tyle, że ha-aac to standard z 2003 r.

Czy ktoś ma może radio dab w ff3 przed lift i odbiera dab?

https://forum.fordclubpolska.org/sho...d.php?t=282603
wychodzi na to, że odbiera.....

edmun 23-04-2022 17:39

Odp: Forscan CN UCDS - DAB+ dlaczego nie potrafi załadować secondary boot loadera
 
No przecież MK3 ma DAB.
Nie ma DAB+ które zostało dodane później w MK3FL i systemach Sync2 i Sync 3.
MK3 max co mógł mieć to BT+VC+USB z Sony lub Sync który osobiście uważam że był gorszy od systemu BT+VC+USB. I wtedy masz DAB.
Od szesciu lat jeżdżę tylko na DAB bo mam setki stacji, tyle że to jest Anglia gdzie jest pełno DAB.
W Polsce jak przełączyłem na DAB to radio długo szukało i nic. uznałem że nie ma co szukać. Może gdybym ręcznie przełączył na 5C to bym szybciej znalazł że coś tam jest ale wtedy obrałem teorie że w Polsce są tylko DAB+ i odpuściłem dalszego szukania.
kto wie.
może jakieś końcowe modele MK3 przedliftowe mają ACM który obsługuje i DAB i DAB+?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.