Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   [Edge 2015- ] Złodziej prądu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=331569)

Arek3000 25-10-2022 17:08

Złodziej prądu
 
Witajcie, jestem posiadaczem Forda Edge 2.0 EcoBoost 2019r USA
Mam problem z rozładowującym się akumulatorem.

Kupiłem go z przebiegiem 1800km i do przebiegu 50000km nie sprawiał (nie licząc chwilowego podszarpywania w okolicach 50km/h ale ten temat chwilowo odpuszczam) mi żadnych problemów.
Zamontowałem LPG Stag i (raczej zbieg okoliczności) w tym samym tygodniu przez weekend samochód stał (2 dni) i wyładował się akumulator do 4V. Po odpaleniu z kabli i powrocie do domu (1.5h jazdy) akumulator naładował się i przez 2 tygodnie było OK. Następnie znowu przestał niejeżdżony przez 2 dni i sytuacja się powtórzyła - 4V na akumulatorze. Wymieniłem jeszcze oryginalny akumulator na nowy AGM tej samej pojemności i przez tydzień było OK do momentu że nie odpalił po nocy stania.
Byłem z samochodem w zaprzyjaźnionym warsztacie, mierzyli pobór prądu amperomierzem przez 2 dni stania. Zamykali, otwierali, odpalali samochód w tym czasie ale zawsze po ok 30 minutach usypiał się i pobór prądu wynosił 0.02A i nie było problemu. Tester akumulatora pokazywał że niby coś może się dziać z akumulatorem, więc podmieniłem akumulator z drugiego swojego pewnego auta które często stoi po tydzień czasu i trzyma napięcie 12.7 (po tygodniu) lecz problem powrócił po kilku dniach. Tym razem "zjadło" przez noc prąd do 8.5V. Ponownie samochód wrócił na warsztat i został podpięty pod amperomierz i oczywiście zamknięty (rygle poblokowane, maska itp.).
Rano na amperomierzu był pobór 0.02A, czyli tak jak trzeba a akumulator rozładował się do 9V czyli jak domniemam coś w nocy "ukradło" prąd...

Czy ktoś może mierzył się z podobnym problemem lub ma pomysł jak znaleźć winowajcę problemu? Dodam jeszcze że w międzyczasie LPG (komputer) był odpinany na noc wraz z wyciągnięciem bezpiecznika i problem dalej występował więc montaż LPG wykluczyłem.

grzesiek-g1 07-11-2022 07:27

Odp: Złodziej prądu
 
Witam!
Podpinam się pod temat. Mam praktycznie takie same objawy co kolega. Nie robiłem co prawda na razie żadnych testów ani diagnostyki. Autem jeżdżę dopiero 1,5 miesiąca. Aku zmieniłem na nowy gdyż po sprowadzeniu nie trzymał napięcia. Zmierzony przez fachowca okazało się że nadaje się do wymiany. Od tego czasu na nowym aku ford już dwa razy zeżarł mi napięcie. Raz praktycznie do zera, że zdołałem tylko otworzyć auto i raz (dziś zresztą) nie dało się uruchomić choć kontrolki i liczniki jak również światła działały. Na monitorze pojawił się komunikat o wyłączeniu systemu dla oszczędzenia akumulatora (jakoś tak). Pod maską słychać było że coś klika.. cyka.. psztyka.. ale odpalić nie było szans.

PeterX 07-11-2022 08:28

Odp: Złodziej prądu
 
Wpinasz multimetr między klemę i aku i patrzysz na przepływ prądu w spoczynku /blokujesz zamek maski, wszystko inne pozamykane/, wyciągasz po kolei bezpieczniki i patrzysz czy przeplyw prądu spada do zera, w końcu trafisz na złodzieja.

grzesiek-g1 07-11-2022 09:42

Odp: Złodziej prądu
 
Dzięki za podpowiedź Piotrze! :)
Będę szukał złodziejaszka ;)

Jarecki_1970 13-11-2022 11:23

Odp: Złodziej prądu
 
Mam ten sam problem, Ford Edge 2.0 Eco Boost 2019r USA po zainstalowaniu gazu, prąd ginie po jednym dniu bez jazdy, otwieram kluczykiem awaryjnym ponieważ nic nie działa i o wyjęciu aku do ładowania nie wspomnę że trzeba filtr wyjąć i kilka kabelków odłączyć, org aku amerykański oddałem do sklepu za 30-40 zł i kupiłem wartę amg i to samo, problem jest taki że bezpieczniki są głęboko umieszczone po lewej pod kierownicą.

ccLot 13-11-2022 14:44

Odp: Złodziej prądu
 
Jak miałem Edge'a to też mi się to parę razy zdarzyło, nie wiem czy ma to związek z LPG bo za mało jeździłem na samym noPB.
Ale wyglądało to tak, że czasem jak podchodziłem do zamkniętego auta to centralka od lpg świeciła się jakby zapłon był włączony.
Może to kwestia wpięcia plusa po stacyjce do kompa lpg, tyle tylko że zdarzało się to w sposób całkowicie dla mnie przypadkowy i nie wiem czy ma to jakiś związek z lpg.

Do naładowania aku nie trzeba zdejmować filtra, chyba że musisz wyjąć aku i zabrać go do domu.

Jarecki_1970 13-11-2022 16:55

Odp: Złodziej prądu
 
Ford Edge 2.0 automat 8-stopniowy 245 koni 2019 r. USA. Mam ten sam problem i oddałem do sklepu orginalny akumulator za 40 zł, bo fachowiec stwierdził że nie trzyma lecz nie wiedział że aku. AMG z systemem start-stop ładujemy przystosowanym prostownikiem nie zwykłym, po zainstalowaniu gazu auto jak stoi jeden dzień to kolejnego dnia muszę otwierać awaryjnie ponieważ brak prądu, tak jak forumowicze piszą kontrolka LPG nie zawsze gaśnie i teraz problem gdzie oddać auto czy do Serwisu Ford czy do gazownika, straszny problem, nadmienię że mam nowy akumulator i to samo dzieje się, proszę o pomoc jak ktoś wie o co tu chodzi

ccLot 13-11-2022 17:20

Odp: Złodziej prądu
 
Rozładowywanie akumulatora powoduje też źle spolszczony licznik tzn. jeśli jest wgrany zły wsad to jest taki efekt, u mnie był dobry wsad ale i tak czasem rozładowywało.

Jarecki_1970 13-11-2022 18:47

Odp: Złodziej prądu
 
Witam, nie mam spolszczonego licznika, wszystko orginalne, żadnych bajerów dodatkowych jak oświetlenie dodatkowe, po zainstalowaniu LPG auto po 1 dniu postoju nie ma prądu.

PeterX 13-11-2022 19:29

Odp: Złodziej prądu
 
Dawno kiedyś miałem auto na gaz, za bardzo się na tym nie znam, ale jeśli nawet sterownik gazotu jest wpięty na hotline a nie po stacyjce, to czy nie powinien usypiać, jeśli nie otrzymuje info ze sterownika silnika? Może coś po prostu trzeba przekodować delikatnie, gazownik wg mnie powinien się tym zająć skoro to się dzieje po założeniu instalacji.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.