Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] 1.5 EcoBlue - Metaliczny dĽwięk na luzie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=332868)

bamik 11-01-2023 10:44

1.5 EcoBlue - Metaliczny dĽwięk na luzie
 
Cze¶ć,

Jestem posiadaczem Focus mk4, 2019 rok z silnikiem 1.5 ecoblue (120km) i obecnie borykam się z problemem metalicznego dĽwięku dobiegaj±cego z okolic silnika. Do samochodu mam dokupion± gwarancję 5 letni± (Ford Protect), ale mam wrażenie, że ASO nie chce naprawić mojego samochodu. To co udało mi się do tej pory dowiedzieć samemu i od ASO to fakt, że dĽwięk dobiega z okolic sprzęgła/skrzyni. Jest on słyszalny tylko na wolnych obrotach na jałowym biegu, po wci¶nięciu sprzęgła metaliczny stukot ustaje. Obecny przebieg samochodu to 75k km. W ASO powiedziano mi, że problem jest znany i dołożono jakie¶ wygłuszenie pomiędzy skrzyni± a lewarkiem, ale nic to nie dało. Najbardziej słyszalny dĽwięk jest na zimny silniku, na ciepłym jest nieco mniejszy. Dajcie znać czy kto¶ miał taki problem i jak go rozwi±zał lub co może być przyczyn± żeby nie dać się spławić ASO.

Fulara 11-01-2023 18:18

Odp: 1.5 EcoBlue - Metaliczny dĽwięk na luzie
 
je¶li dĽwięk cichnie po wci¶nięciu sprzęgła to skrzynia do rozbiórki, dlatego aso cię zbywa

przed rozbiórk± skrzyni a skrzyni± na podłodze sprawdzić jeszcze wyprzęglik po drodze w jakim jest stanie

bidżej 15-01-2023 11:06

Odp: 1.5 EcoBlue - Metaliczny dĽwięk na luzie
 
Na FB pełno jest o tym postów. Wg Forda "to normalne", zrobili na to jaki¶ biuletyn serwisowy, gdzie na życzenie okładaj± obudowę sprzęgła g±bk±, która guzik daje.

Fulara 15-01-2023 14:56

Odp: 1.5 EcoBlue - Metaliczny dĽwięk na luzie
 
Cytat:

Napisał bidżej (Post 3440023)
gdzie na życzenie okładaj± obudowę sprzęgła g±bk±, która guzik daje.

no nie dziwię się. pomysł na miarę marki.
szkoda, że nie wstrzykuj± tam pianki PUR.

jedni maj± inżynierów mechaniki, drudzy inżynierów budowlanki.

bidżej 15-01-2023 16:44

Odp: 1.5 EcoBlue - Metaliczny dĽwięk na luzie
 
to jest offtop, ale nie wiem czy słyszałe¶, jak rozwi±zali problem w FHEV, gdzie w silniku 2.5 pojawiaj± się mikroszczeliny w bloku, przez które do komory silnika wydostaje się olej, co przy zamkniętych żaluzjach chłodnicy i wysokiej temperaturze może spowodować pożar:

otóż poza apdejtem softu, który czę¶ciej otwiera żaluzje, wierc± otwornic± dziury w osłonie pod silnikiem i fajrant - olej się wylewa na ziemię, więc nie ma go pod mask±, więc się nie zapali g:DD

Fulara 15-01-2023 17:16

Odp: 1.5 EcoBlue - Metaliczny dĽwięk na luzie
 
Cytat:

Napisał bidżej (Post 3440066)

otóż poza apdejtem softu, który czę¶ciej otwiera żaluzje, wierc± otwornic± dziury w osłonie pod silnikiem i fajrant - olej się wylewa na ziemię, więc nie ma go pod mask±, więc się nie zapali g:DD

no i póki kilka tysięcy userów się nie skrzyknie jak frankusie i nie pozwie producenta to producent boki zrywa i liczy mamonę

bamik 18-01-2023 12:55

Odp: 1.5 EcoBlue - Metaliczny dĽwięk na luzie
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 3439614)
je¶li dĽwięk cichnie po wci¶nięciu sprzęgła to skrzynia do rozbiórki, dlatego aso cię zbywa

przed rozbiórk± skrzyni a skrzyni± na podłodze sprawdzić jeszcze wyprzęglik po drodze w jakim jest stanie

No wła¶nie wczoraj odebrałem samochód z ASO, jak kolega bidżej słusznie stwierdził maj± jaki¶ biuletyn naprawczy i dołożyli mi jak±¶ g±bkę i to niby ma pomóc. Niestety dĽwięk jak jest tak był i TTTM zdaniem Kierownika Serwisu.
Dodatkowo żeby potwierdzić, że nie jestem sam (chyba miałem się poczuć lepiej) to podobno w Connectach, Fiestach jest ten sam problem i nie da się nic zrobić.

Czy macie jakie¶ pomysły co można zrobić żeby wyegzekwować naprawę w ASO?

konieczko5 18-01-2023 13:37

Odp: 1.5 EcoBlue - Metaliczny dĽwięk na luzie
 
Tak, s±d.

Fulara 18-01-2023 18:06

Odp: 1.5 EcoBlue - Metaliczny dĽwięk na luzie
 
najlepsz± metod± jest zmiana stajni. wiem, że głupie, ale najlepsze

bamik 19-01-2023 18:06

Odp: 1.5 EcoBlue - Metaliczny dĽwięk na luzie
 
Jestem umówiony w innym ASO, zobaczymy co się dowiem w drugiej połowie przyszłego tygodnia cdn.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czę¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.