Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Doposażenie wersji Trend w dodatki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=334351)

BalROCK 31-03-2023 07:52

Doposażenie wersji Trend w dodatki
 
Witacie Fordziarze, jestem nowy na forum więc wybaczcie jesli na dzień dobry jakieś faux paux popełnię. Stoję przez zakupem nowego samochodziku dla rodzinki i po wszelkich analizach w zasadzie jestem na 100% zdecydowany na C-Maxa (z racji kosztów zokolic 2014-2016 roku). Konkurencji albo za duzi (vide C4 Picasso, Zafira) albo za mali (b-max), albo dziwni (Meriva). C-max natomiast oferuje to czego potrzebuje- spory bagażnik przy względnie małych gabarytach, funkcjonalności minivana (skłądane w taki a i inny spoóśb fotele), fajne wrażenia z jazdy i wygląd rodzinny, ale jednak zadziorny.

Odrzuciłem niemal z góry silniki 1,0 i 1,5 ecoboost (z racji na pasek w oleju - z drugiej ręki nie wiadomo co i jak). Najbardziej kreci mnie 1,6 EB, nie wiem do końca natomiast co myśleć o dieslach (115km wystarczy?) Co sądzicie?

Clue wątku natomiast jest inne - potencjalnie byłby w stanie kupić wersjęTrend w rozsądnej cenie (i przebiegiem) tylko brakuje jej kilku rzeczy - skóry na kierownicy( w sensie oryginalnej kiery skórzanej), czujników parkowania tył, ew. przeciwmgielnych na froncie. Pytanie moje jest takie - czy ktoś kiedyś ćwiczył dokładanie takich rzeczy i ew. dokodowywanie ich obecność w kompie? Jakie tu są możliwości. Jestem z Wrocławia, btw.

tomao 31-03-2023 08:11

Odp: Doposażenie wersji Trend w dodatki
 
Cytat:

Napisał BalROCK (Post 3450970)
czy ktoś kiedyś ćwiczył dokładanie takich rzeczy

Trochę czytania na forum (głównie w dziale focusa, ta sama technika), to są proste sprawy.
1.5 EB ma suchy pasek i był w polifcie, 1.6EB w przedlifcie.

BalROCK 31-03-2023 08:17

Odp: Doposażenie wersji Trend w dodatki
 
Cytat:

Napisał tomao (Post 3450974)
1.5 EB ma suchy pasek

Jesteś pewny?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
wszędzie gdzie czytałem/oglądałem to właśnie była mowa, że w 1,5eb ford postanowił zastosować ten sam myk co w 1,0 EB. W mojej nieprofesjonalnie ocenie pomysł może i spoko, ale tylko jak kupujesz nową furkę, albo z 101% pewnego źrodła (interwały olejowe i wymiana oleju połączona z czyszczeniem smoka. W przeciwnym wypadku problem.

grzechu913 31-03-2023 08:33

Odp: Doposażenie wersji Trend w dodatki
 
Tak ,jest suchy pasek ,u mnie był wymieniany rozrząd ,se względu że zaczęła się lekko pocić pompa wody .

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

tomao 31-03-2023 08:38

Odp: Doposażenie wersji Trend w dodatki
 
Cytat:

Napisał BalROCK (Post 3450977)
wszędzie gdzie czytałem/oglądałem to właśnie była mowa, że w 1,5eb ford postanowił zastosować ten sam myk co w 1,0 EB.

To jest właśnie poziom "dziennikarstwa" motoryzacyjnego.

Alecki 31-03-2023 10:05

Odp: Doposażenie wersji Trend w dodatki
 
Cytat:

Napisał BalROCK (Post 3450970)
brakuje jej kilku rzeczy - skóry na kierownicy( w sensie oryginalnej kiery skórzanej), czujników parkowania tył, ew. przeciwmgielnych na froncie. btw.

Kierownicę przełożysz bez problemu, czujniki cofania (akcesoryjne) - także.
I nie będą to kosztowne upgrady :)

BalROCK 31-03-2023 14:40

Odp: Doposażenie wersji Trend w dodatki
 
Cytat:

Napisał tomao (Post 3450980)
To jest właśnie poziom "dziennikarstwa" motoryzacyjnego.

bez jaj, macie racje. Na YT dopiero sprawdziłem, że on jest suchy :mad:

Co do doposażania jest na forum ktoś z Wrocławia lub okolic kto za rozsądną opłatą dopomógłby w takim procederze (doborze części, ewentualnych włamaniach do kompa?).

Bump:
Cytat:

Napisał tomao (Post 3450980)
To jest właśnie poziom "dziennikarstwa" motoryzacyjnego.

bez jaj, macie racje. Na YT dopiero sprawdziłem, że on jest suchy :mad:

Co do doposażania jest na forum ktoś z Wrocławia lub okolic kto za rozsądną opłatą dopomógłby w takim procederze (doborze części, ewentualnych włamaniach do kompa?).

BalROCK 27-04-2023 14:29

Odp: Doposażenie wersji Trend w dodatki
 
Mam pytanko w kwestii elektrycznego skłądania lusterek bocznych (w sensie przez uzytkownika z użyciem tego cycka na panelu bocznym) - czy jeśli go w autku nie mam to jest szansa, że sam przycisk jest pod zaślepką i wystarczy zrobić w niej odpowiedni otworek i cycek żeby mieć dostę do tej funkcji. Czy jednak jest tak , że Ford zależnie od wersji wyposażenia montował ten panel sterujący z albo bez tego przycisku?

tomao 27-04-2023 14:38

Odp: Doposażenie wersji Trend w dodatki
 
Nie. Jeśli nie ma 4 elektrycznych szyb, to przeróbka wiązek drzwi, podłogi, wymiana panelu i lusterek. Jeśli są to wymiana panelu i lusterek.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

BalROCK 27-04-2023 15:10

Odp: Doposażenie wersji Trend w dodatki
 
Cytat:

Napisał tomao (Post 3454198)
Nie. Jeśli nie ma 4 elektrycznych szyb, to przeróbka wiązek drzwi, podłogi, wymiana panelu i lusterek. Jeśli są to wymiana panelu i lusterek.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dzięki za link. Zaraz przejrzę. na 7zap znazlałęm ślad
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
, z któego wnioskuję, że jeśli mam 4 szyby w elektryce (a mam) to guzik w tej wersji panelu jest dostępny. Lusterka przy ryglowaniu drziw też się składają, jedyne co to nie mam nad tym osobistej kontroli tym cyckiem


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.