Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2015- ] System Ładowania Natychmiast serwis (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=335501)

Konrad galaxy2020 190km 09-06-2023 08:00

System Ładowania Natychmiast serwis
 
Witam

Pacjent Galaxy 2020 2.0 ecoblue 190 8AT
Proszę o pomoc bo już od października 2022 walcze z tym błędem 4 warsztaty i nic..

Od czasu do czasu wyskakuje ten błąd... rano, po południu w trasie obojętnie, nie.ma reguły.

Sprawdzone kable, klemy, rozebrany alternator bo było podejrzenie regulatora napięcia. Szczotki paski wszystko oryginalne od Valeo. Problem występuje od 125tys przebiegu
Ładowanie 14,3 reset szyny can. Nic nie.pomaga

Proszę o.pomoc!

tomao 09-06-2023 08:34

Odp: System Ładowania Natychmiast serwis
 
Rolka alternatora była zmieniana?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Konrad galaxy2020 190km 10-06-2023 10:44

Odp: System Ładowania Natychmiast serwis
 
Witam kolego,

Sprzęgło alternatora było sprawdzone jako pierwsze - jest w idealnym stanie. Alternator rozebrany i sprawdzony w firmie zajmującej się alternatorami. Podejrzanie padło na rolkę lub regulator ale wszystko jest w idealnym stanie Valeo 3 letnie.

Pozdrawiam

Konrad galaxy2020 190km 03-07-2023 22:00

Odp: System Ładowania Natychmiast serwis
 
Cytat:

Napisał tomao (Post 3459586)
Rolka alternatora była zmieniana?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Jestem wam winny odpowiedź bo auto naprawione.
Mimo tego iż alternator został sprawdzony w zakładzie specjalizującym się w tych tematach, nakazalem wymianę rolki mimo zapewnień że jest w idealnym stanie. Co sie okazało, w alternatorze na rolce trzeba rozwalić zaślepkę aby sprawdzić czy jednokierunkowe sprzeglo i rolka są uszkodzone.
Nikt oczywiście tego nie rozwalił wczesniej- dlatego nie dostrzegli uszkodzeń rolki. Rolka 550zl wymiana 300zl, auto jeździ bez zastrzeżeń.
Problem się zaczął w okolicach 130tys km 2.0ecoblue 190 2020.
Także polecam wymienić.
Pozdrawiam koledzy i dzięki za pomoc!

Konrad galaxy2020 190km 10-08-2023 06:31

Odp: System Ładowania Natychmiast serwis
 
3 załącznik(i)
Błąd powrócił. Dalej to samo- wymiana rolki pomogła na 2tys km. Wczoraj błąd podczas jazdy 4 razy i po kilku km znika jak gdyby nic. Brak już sił do tego auta

DeDalus4 17-08-2023 11:32

Odp: System Ładowania Natychmiast serwis
 
Mam ten sam problem w S-maxie mk2. I też nie wiadomo o co chodzi. Przebieg tylko 52k km...

herman1 15-09-2023 13:42

Odp: System Ładowania Natychmiast serwis
 
Panowie problem jest powszechny. Nawet moje Aso to potwierdziło w aucie które użytkują. To wg nich najprawdopodobniej usterka OPROGRAMOWANIA, Wymieniali przy tym silniku alternatory, akumulatory , regulatory.... i dalej to samo. Ford Polska zastrzegł (nieoficjalnie) iż problem wynika z oprogramowania i żadne naprawy w tej kwestii aktualnie nie mają sensu. Moje auto ma 32k i ma to samo. Wszystko sprawdzone. Aku pod obciążeniem itd. Błąd wyskakuje ... no właśnie nie ma jakiejkolwiek prawidłowości.
Raz w trasie, raz na mieście.

Kazano mi czekać w tej sprawie gdyż będzie wprowadzona w najbliższych tygodniach-miesiącach aktualizacja programowania

Neo120983 04-11-2023 11:51

Odp: System Ładowania Natychmiast serwis
 
Witam, właśnie dziś wyskoczył mi ten sam problem, który zniknął po paru sekundach, ładowanie było cały czas i naprawdę nic się nie dzieje, przebieg 144tys, no nic trzeba czekać czy coś więcej będzie się działo. Czekam też na odzew od reszty czy coś update systemu pomoże. Pozdrawiam.

Neo120983 23-11-2023 06:30

Odp: System Ładowania Natychmiast serwis
 
Hejka, jednak musiałem wymienić alternator, tamten nadal ładował ale często wyskakiwał błąd i nawet był okopcony troszkę z jednej strony tak jak by szczotki się kończyły lub zwój już nie taki, no nic nowy od 2 tygodni i wszystko w porządku. Pozdrawiam

Konrad galaxy2020 190km 25-11-2023 00:03

Odp: System Ładowania Natychmiast serwis
 
Cytat:

Napisał herman1 (Post 3470380)
Panowie problem jest powszechny. Nawet moje Aso to potwierdziło w aucie które użytkują. To wg nich najprawdopodobniej usterka OPROGRAMOWANIA, Wymieniali przy tym silniku alternatory, akumulatory , regulatory.... i dalej to samo. Ford Polska zastrzegł (nieoficjalnie) iż problem wynika z oprogramowania i żadne naprawy w tej kwestii aktualnie nie mają sensu. Moje auto ma 32k i ma to samo. Wszystko sprawdzone. Aku pod obciążeniem itd. Błąd wyskakuje ... no właśnie nie ma jakiejkolwiek prawidłowości.
Raz w trasie, raz na mieście.

Kazano mi czekać w tej sprawie gdyż będzie wprowadzona w najbliższych tygodniach-miesiącach aktualizacja programowania



Kolego który to ford, Białystok?? Wiesz coś dalej?? Ponieważ po wymianie rolki problem ponownie się nasila...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.