Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Mondeo Mk v euro car Gdynia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=337125)

michal574 13-09-2023 21:30

Mondeo Mk v euro car Gdynia
 
Dzień dobry,
Chciałbym poznać Waszą opinię na temat tego autka mam dość daleko do Gdyni, auto z Niemiec sprzedawane w Polsce przez dealera forda euro car expert Gdynia.

Vin WF0FXXWPCFKS86311
Link [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Po rozmowie telefonicznej sprzedawca mówi o wymienionej szybie czołowej rok szyby 2022 malowanych tylnich drzwiach i nadkolu, przebieg autentyczny jednak brak książki serwisowej. Jeden przegląd przy 30 tys zrobiony w ASO forda w Niemczech. Reszta przeglądów poza ASO, samochód po leasingu.


Czy miał ktoś doczynienia z tą firmą? Opinie na google naprawdę niezle.

Cena jak na ten rok i wyposażenie atrakcyjna, moge prosić o opinie?

Hansolo 14-09-2023 07:30

Odp: Mondeo Mk v euro car Gdynia
 
Auto 4-ro letnie, po leasingu z DE i brak książki serwisowej ? Ok, dziecko spaliło, pies zeżarł, no wyparowała. Było robione coś z lakierem. Taki sprzedawca uczciwy, czy z 5 metrów widać i lepiej tego nie pominąć. Patrząc na hak to był on eksploatowany / do czego z resztą służy /, mogły rowery na nim jeździć , a i mógł ciągać przyczepy z M3 + przedpokój , a i kobyły z e stajenką. Dużo pieniędzy / pojecie względne / i sporo zagadek. Jedno co pewne, to fajnie wyposażony.

Złap kontakt z @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] . On robi inspekcje, ma doświadczenie, ma do Trójmiasta rzut moherem. Dogadacie się, zaoszczędzisz nerwów, a on chłodnym okiem przyjrzy się Mondolotowi.

Treść ogłoszenia z wyposażeniem taka pokombinowana z innego bo : " dźwignia zmiany biegów wykończona skórą " - ta jasne, jest pokrętło plastik bombastik . Podgrzewanych siedzeń z tyłu to on nie ma. Z tego co widzę ma za to Webasto , a przynajmniej znaczki na klapce wlewu paliwa to sugerują.

llukass 14-09-2023 10:22

Odp: Mondeo Mk v euro car Gdynia
 
Co do tego modelu to wygląda ładnie na foto ale jak kolega [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] napisał po leasingu i bez książki serwisowej to podejrzane. Poszukaj jakieś rzeczoznawcę bądź jak zostało wspomniane odezwij się do @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] niech podjedzie i go sprawdzi.



Na FB jest ktoś profil o nazwie "uczciwe samochody nowy sącz - rafał głaczyński" (chyba na forum też może być) który sprzedaje podobno pewne egzemplarze - ma bardzo dużo pozytywnych opinii (nie korzystałem z jego usług tylko czytałem opinie i przeglądam co ma ciekawego w ofercie).
Odezwij się do niego może coś będzie miał coś dla Ciebie w podobnej kwocie, teraz patrze że ma coś takiego: FORD MONDEO Titanium po Pełnym Liftingu przodu oraz tyłu SALON PL. 2.0 ecoblue, manual z nalotem 172kkm za niecałe 80tyś na fv23.

arturek 14-09-2023 18:07

Odp: Mondeo Mk v euro car Gdynia
 
- A po co wam ksiązka serwisowa jesli auto mialo przeglądy poza ASO?
- Firma leasingowa / użytkownik robi przeglady poza ASO i bierze na to faktury (które idą do księgowosci) i tyle => nie będzie wpisów, bo serwis musiałby mieć dostęp do serwerów Forda
- ja robię podobnie - serwisuję poza ASO i biorę faktury
Księgowość prowadzi zewnętrzna firma, tak więc nie mam w domu faktur dotyczących auta
I nie ma tu żadnego oszustwa
- tak więc jeśli ktoś chce sprawdzać historię serwisową, to nawet przy uczciwym sprzedawcy nic nie znajdzie - bo dostęp do sprawdzania jest tylko do danych z ASO

Kolejna kwestia - teraz przeglądy robi się co 2 lata lub co 30.000km,
i w aucie leasingowanym raczej nikt nie skracał interwałów przeglądów

Refleksja ogólna:
Jeśli ktoś w 2 lata nie zrobi 30.000km i ma tylko podstawową gwarancję (2 lata),
to auto na gwarancji nie zrobi ani jednego przeglądu gwarancyjnego w ASO



pozdrawiam
Arturek

Hansolo 14-09-2023 18:14

Odp: Mondeo Mk v euro car Gdynia
 
Cytat:

Napisał arturek (Post 3470296)
A po co wam ksiązka serwisowa jesli auto mialo przeglądy poza ASO?

Może dlatego, że Niemiaszki jak mają książkę to wbijają bumagi nawet z serwisów niezależnych. Sprawdzone na 4 autach poleasingowych z DE i o dziwo każde książkę miało.

krzysztofSJZ 14-09-2023 18:22

Odp: Mondeo Mk v euro car Gdynia
 
Cytat:

Napisał arturek (Post 3470296)
- Firma leasingowa / użytkownik robi przeglady poza ASO i bierze na to faktury (które idą do księgowosci) i tyle => nie będzie wpisów, bo serwis musiałby mieć dostęp do serwerów Forda

dokładnie tak było z moją foką, przed zakupem dostałem faktury do wglądu, i jak dla nie dość, ponoć nie ma obowiązku serwisowania auta u dilera, a nikt nie da faktur ktore potrzebne są do rozliczeń

slawek-kali 14-09-2023 18:30

Odp: Mondeo Mk v euro car Gdynia
 
Cytat:

Napisał michal574 (Post 3470206)
WF0FXXWPCFKS86311

09/22 mial ok. 93kkm..

adamze27 17-09-2023 14:10

Odp: Mondeo Mk v euro car Gdynia
 
ja miałem z tego miejsca 3 samochody,złego słowa nie powiem...serwis to osobna sprawa...też robiłem przeglądy w ASO póki była gwarancja,potem nawet poza ASO prosiłem o wbicie w ksiażkę pieczątki

michal574 23-09-2023 11:31

Odp: Mondeo Mk v euro car Gdynia
 
Cytat:

Napisał Hansolo (Post 3470223)
Złap kontakt z @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] . On robi inspekcje, ma doświadczenie, ma do Trójmiasta rzut moherem. Dogadacie się, zaoszczędzisz nerwów, a on chłodnym okiem przyjrzy się Mondolotowi.

Zleciłem @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i jestem zadowolony z jego pracy a także z Mondeo które oglądał ;) Polecam tego Pana, stały kontakt telefoniczny, dużo zdjęć, filmiki, kontakt kilka dni po inspekcji też bez problemu odpowiada na każde pytania ;)

Mondeo zaliczkowany i człowiek zadowolony bo kończy sagę poszukiwań samochodu która dość długo trwała :D

Hansolo 23-09-2023 15:43

Odp: Mondeo Mk v euro car Gdynia
 
Cytat:

Napisał michal574 (Post 3471184)
Mondeo zaliczkowany i człowiek zadowolony bo kończy sagę poszukiwań samochodu która dość długo trwała

No i bardzo dobrze, że się udało. Niech służy niezawodnie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.