Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Awaria immobilizera - kluczyk nie wykryty ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=338455)

Ola3012 15-12-2023 07:18

Awaria immobilizera - kluczyk nie wykryty ?
 
Dzień dobry, zacznę od przywitania się ponieważ jest to mój pierwszy post tutaj :)
A teraz do rzeczy. Mam problem z moją Fieściną (Ford Fiesta mk7 wersja Ghia rocznik 2010) i nie bardzo wiem gdzie zacząć szukać problemu.
Pierwszy raz problem pojawił się 1 listopada gdy po zapaleniu silnika otwierała się klapa bagażnika a w czasie jazdy mrugała dioda alarmu.
Na drugi dzień rano klapa bagażnika również się otworzyła i wyświetlił się komunikat „immobilizer awaria serwis natychmiast”. Ale auto odpaliło normalnie a w czasie jazdy nie było żadnych problemów.
Od tego czasu był spokój i wszystko w porządku, żadnych błędów nie pokazywało.
Tydzień temu problem powrócił. Najpierw w czasie jazdy pojawił się komunikat „kluczyk nie wykryty”, potem zaczęła mrugać dioda alarmu i wyświetlał się komunikat „immobilizer awaria serwis natychmiast”. I tak na zmianę. Dodam że auto odpaliło bez problemów. Wtedy wymieniłam klucz na drugi zapasowy żeby sprawdzić czy problem leży w kluczyku czy gdzieś indziej.
Natomiast wczoraj gdy podjechałam pod dom i wysiadłam z samochodu żeby otworzyć sobie bramę samochód zatrzasnął się. Kluczy był w środku i wyglądało tak jakby auto ktoś zamkną od środka. Samochód otworzył się dopiero po kilku próbach otwarcia go przy użyciu drugiego kluczka.

Dodam że bateria w kluczyku została wymieniona, akumulator sprawdzony a komputer nie wykazał żadnych błędów. Klamka bagażnika nie działa, bagażnik trzeba otwierać z kluczyka plus mruga mi kokpit z radiem. Nie wiem czy ma to jakikolwiek związek ale wolę napisać wszystkie objawy jakie zauważyłam.

Czy ktoś miał podobne przygody ze swoją Fiesta? Gdzie szukać problemu?

heon 19-12-2023 21:43

Odp: Awaria immobilizera - kluczyk nie wykryty ?
 
Czy po tym jak wymieniła pani kluczyk problemy o których pisała pani wcześniej ustały a pojawił się problem zamknięcia auta ? Czy wymiana kluczyka nic nie zmieniła ? Czy posiada Pani automatyczne ryglowanie drzwi. (miałem tak w fieście, że auto się nie rozbroiło po otwarciu drzwi kierowcy no i właśnie po ich zamknięciu zonk na całe szczęście także pod domem)

Ola3012 22-12-2023 15:34

Odp: Awaria immobilizera - kluczyk nie wykryty ?
 
Po wymianie kluczyka problemy zostały i dodatkowo zatrzasnęły się drzwi. Automatycznego ryglowania drzwi nie posiadam.

Rafał A.(antek) 31-12-2023 12:00

Odp: Awaria immobilizera - kluczyk nie wykryty ?
 
wygląda na problemy z modułem komfortu, może wilgoć, trzeba żeby ktoś to obejrzał.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.