Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Słabo odpala koło 0° 2.0 tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=338787)

klocolus 08-01-2024 15:39

Słabo odpala koło 0° 2.0 tdci
 
Cześć. W mk5 2.0 tdci mam takie wrażenie, iż przy temperaturze w okolicach 0 stopni auto ciężko kręci i wolno odpala na zimnym, chwilę musi pokręcić choć nie jakoś mega długo. Myślałem, że to ma związek z aku czy rozrusznikiem (akumulator jest nowy w tym roku, rozrusznik fabryczny nie ruszany) ale dzisiaj przy -10 rano auto pali dosłownie od strzała, 3 razy szybciej niż przy okolicach 0-5 stopni.

Niemniej jednak po odpaleniu rano przy tych -10 przez chwilę silnik chodził nierówno, zdecydowanie więcej wibracji jakby na jednym garze nie palił za każdym razem, po kilku sekundach się unormowało.

Co to może być? Początek końca układu wtryskowego? Świece żarowe? Błędów brak.

zmulim 08-01-2024 17:57

Odp: Słabo zapala koło 0 stopni 2.0 tdci
 
Mam dokładnie tak samo, jeżdżę i mam to gdzieś ;) A tak serio, w temperaturach oscylujących w pobliżu zera TDCi miewają problemy, i nie my pierwsi i nie ostatni. :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

wduk 08-01-2024 20:54

Odp: Słabo odpala koło 0 stopni 2.0 tdci
 
U mnie jest to samo, z tym że w tym roku pierwszy raz. Ewidentnie coś się psuje ale póki co nie mam pojęcia co to może być. Normalnie zaczął bym od wymiany świec żarowych (koszt niewielki) gdyby nie to że w DW10C trzeba "pól" silnika rozebrać :)

wasi69 09-01-2024 05:46

Odp: Słabo odpala koło 0 stopni 2.0 tdci
 
Pamietacie jak to bylo za starego diesla? Najpiere wlaczalismy zaplon. Gasla kontrolka od swiec zarowych to dopiero wlaczalismy silnik. To teraz wlacz pierwsze zaplon bez sprzegla, a poznirj odpal silnik.

klocolus 09-01-2024 12:53

Odp: Słabo odpala koło 0 stopni 2.0 tdci
 
Cytat:

Napisał wasi69 (Post 3480941)
Pamietacie jak to bylo za starego diesla? Najpiere wlaczalismy zaplon. Gasla kontrolka od swiec zarowych to dopiero wlaczalismy silnik. To teraz wlacz pierwsze zaplon bez sprzegla, a poznirj odpal silnik.

Odpalam jak zgaśnie kontrolka świec zawsze. U mnie jest na zwykły kluczyk więc sam nie odpala dopóki nie przekręcę do końca.

Cóż widzę, że ten typ tak ma. Więc nie szukam dziury w całym :one: Ewentualnie może gdzieś łapie casami lewe powietrze bo zaczęło podciekać przy niższej temperaturze przewodami niskiego ciśnienia przy pompie paliwa.

cinek15c 09-01-2024 17:43

Odp: Słabo odpala koło 0 stopni 2.0 tdci
 
Mój Focus 2.0 też w mrozy odpala jak dziad :D

Hansolo 10-01-2024 20:54

Odp: Słabo odpala koło 0° 2.0 tdci
 
Mojemu temperatura różnicy nie robi. Jedynie jak jest duży mróz to po odpaleniu od strzała , przez ułamek sekundy, wtryskiwacze twardo zadzwonią.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

klocolus 11-01-2024 00:00

Odp: Słabo odpala koło 0° 2.0 tdci
 
Cytat:

Napisał Hansolo (Post 3481173)
Jedynie jak jest duży mróz to po odpaleniu od strzała , przez ułamek sekundy, wtryskiwacze twardo zadzwonią.

U mnie tak jakby trochę gwiżdże na początku po odpaleniu ale w sumie daje radę. Będzie trochę cieplej to uszczelnię te przewody może mi się delikatnie zapowietrza czasami.

luckyboy 11-01-2024 08:27

Odp: Słabo odpala koło 0° 2.0 tdci
 
Miałem nierówną pracę podczas dużych mrozów, myślałem że to właśnie świeca żarowa. Od lata co każde tankowanie dodawałem środek do czyszczenia wtryskiwaczy i teraz podczas silnych mrozów silnik pracował równo.

tomkrawiec 11-01-2024 11:11

Odp: Słabo odpala koło 0° 2.0 tdci
 
Dokładnie tak. Środek do czyszczenia wtryskiwaczy tak samo rozwiązał ten problem u mnie. Przedtem rozwiązaniem było podwójne podgrzewanie (raz zapłon bez sprzegła i potem normalne odpalanie). Co to samych środków do czyszczenia najpierw stosowałem Liqui Molly a ostatnio przerzuciłem sie na STP (sporo tańszy) i moim zdaniem lepszy niz Liqui Molly. Wcześniej testowałem STP na beznynowych autach (Clio, Scenic, Ford Probe) i w przypadku tych 3ch aut różnica w zachowaniu silnika była kolosalna, generalnie jakby dostały nowe życie. Silnik w Mondeo też pracuje idealnie, pali na dotyk. ps. Normalnie tankuje na BP w Wiedniu, a w Polsce na Circle-K albo Orlenie (na każdej stacji diesel premium, BP Ultimate, Miles Plus, Verva).... róznica w jakości paliwa na korzyść Austrii jest masakryczna... przy tym syfie co leje sie w Polsce do baku środek do czyszczenia wtrysków trzeba stosować co chwile (STP zaleca co 4800 km)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.