Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   KONSERWACJA PODWOZIA (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=50223)

0kriss0 27-08-2008 19:19

KONSERWACJA PODWOZIA
 
Mam pytanko czy konserwujecie samochód sani czy w firmach specjalizujących się tymi "zabiegami". Ponoć można zrobić to w własnym zakresie i słyszałem opinie zę samemu dokładniej, ale są opinie że potrzebny jest do tego specjalistyczny sprzęt? Mieszkam w okolicach Katowic jeśli myślicie że lepiej zrobić to w firme i znacie takie w okolicy dajcie znać.
Pozdrawiam i z góry dziękuje.

snack 27-08-2008 19:44

Re: KONSERWACJA PODWOZIA
 
ja zrobiłem konserwacje sam najpierw umyj podwozie myjka a potem wystarczy kapresor i po sprawe zrobione

Dinar 27-08-2008 20:09

Re: KONSERWACJA PODWOZIA
 
Moim zdaniem to nie lata 70-80 żeby po wyprowadzeniu z polmozbytu konserwacje robić,dzisiejsze auta nie wymagaja
konserwacji,podwozie,progi są ocynkowane w focusie i nie ma sensu 5kg masy nakładać.W profile zamknięte jak klapy,
nawet drzwi utrudnione jest dojscie żeby to teraz zrobić a jak komuś zlecisz to ci odstawi baranine i tyle.Twoje auto widzę
ma już 6 lat to tym bardziej mu nie pomoże,tam gdzie bierze rdza.Narzekania głównie są na drzwi ale jak już na rantach
się pojawi to amen.Do ciebie należy decyzja.

Mój 99r -podwozie OK,jedne drzwi bierze ale rant od środka,na zewnątrz nie widać.W razie czego drzwi na szrotach
pełno za 100zł się kupi.

korek007 29-08-2008 17:46

Re: KONSERWACJA PODWOZIA
 
Witam
Ostatnio trochę popracowalem w tym temacie. Tragedii oczywiście nie stwierdzilem, chociaż w kilku miejscach ruda zaczęla już się dobierać, np wokól tego "wybrzuszenia" do kolo zapasowe. Metodą ręczną usunąlem rdzę (przynajmniej jej większość), szpachelek plus szczotka stalowa. Nastepnie zapodalem Tectyl ML (to do konserwacji profili zamknietych, podobno wstrzymuje proces korozji), a na to Tectyl Bodysafe. Wszystko oczywiście niestety tylko w sprayu. Jestem ciekaw, na ile jest to metoda trwala.
Pozdrawiam

rakoo 31-08-2008 11:29

Re: KONSERWACJA PODWOZIA
 
Zgadzam się z Dinarem. Żaden ze mnie specjalista, ale kumpel jest lakiernikiem i powiedział, że nowych samochodów wręcz nie wolno traktować substancjami do konserwacji. Jako, że działają w większości przypadków poprzez dość głębokie "wniknięcie" w powierzchnię, mogą uszkodzić fabryczne zabezpieczenia przed korozją. Wg kolegi, jeśli ktoś zdecyduje się raz, wówczas proces konserwacji będzie podobno przeżywał przed każdą zimą. Biorąc pod uwagę możliwości potężnych fabryk w napylaniu, piaskowaniu, nanoszeniu warstw przez kąpiele i inne pierdoły czysto technologiczne, uważam, że żaden Pan Zdzicho z kompresorem najlepszej marki nie jest w stanie odtworzyć struktury chemicznej przy użyciu środków z allegro za 9,99 PLN.
Pozdrawiam

forcus 31-08-2008 12:51

Re: KONSERWACJA PODWOZIA
 
Jak kupiłem fokusa miałem tragiczną rdzę na dolnej krawędzi klapy. W jeździe to nie przeszkadzało ale... całość kosztowała mnie 450 złotych. Na allegro kupiłem klapę w kolorze samochodu (trochę trwało zanim znalazłem i to w pobliżu a nie na drugim końcu kraju) i podjechałem do elektryka żeby mi to przełożył i po sprawie. Jestem zadowolony. Dla przykładu naprawa u lakiernika klapy wyniosłaby mnie około 700 złotych. O ASO nie wspomnę, tam za samą klapę żądali coś koło 1500 złotych.
Podsumowując, puki jest allegro i są sciągane szroty z europy konserwacji nie trzeba.

korek007 31-08-2008 15:35

Re: KONSERWACJA PODWOZIA
 
Cytat:

Napisał rakoo
...... ale kumpel jest lakiernikiem i powiedział, że nowych samochodów wręcz nie wolno traktować substancjami do konserwacji......

Witam
Sluszna racja, no bo po co konserwować nowe samochody. Ale ośmio- czy dziewięcioletnie? A jezeli wylazi rdza, to co - czekać aż wp.... cale auto? Nie jest prawdą, że środek do konserwacji podwozia zniszczy oryginalną powlokę antykorozyjną. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie. Oczywiście ja nie uzywalem i nie mam zamiaru uzywać srodka za 10 zl z Allegro. Tectyl bodysafe 600 ml w spray'u w IC kosztuje ok. 26 zl.
Pozdrawiam

midwor 01-09-2008 11:44

Re: KONSERWACJA PODWOZIA
 
Cytat:

Napisał korek007
... Tectyl bodysafe 600 ml w spray'u w IC kosztuje ok. 26 zl.
Pozdrawiam

Witam

Troszke OT ale ja juz 9 takich tectyli wypsikalem (a nie dotykalem maski ;) ).

Pozdrawiam

korek007 01-09-2008 17:33

Re: KONSERWACJA PODWOZIA
 
Cytat:

Napisał midwor
Witam
Troszke OT ale ja juz 9 takich tectyli wypsikalem (a nie dotykalem maski ;) ).
Pozdrawiam

Za bardzo nie kumam, o co chodzi z tym dotykaniem maski.
W przypadku rdzy dobrze jest uzyć (tak przynajmniej podaje instrukcja) tectyl ML jako podkladu. A zresztą, zobaczę po zimie, jak to wytrzymalo.
:fcp29

simonidas1 01-09-2008 19:16

Re: KONSERWACJA PODWOZIA
 
spec polecił mi kupic bitex umyć podwozie i samemu przejechać spód ale lepiej dac parę setek i niech to zrobi mechanik na kanale


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.