Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Jak odnowić przednie zmatowiałe kloszew fokusie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=54506)

05-11-2008 08:28

Jak odnowić przednie zmatowiałe kloszew fokusie
 
moje przednie klosze są plastikowe i okropnie wyglądają gdyż pomatowiały.
pytanko dotyczy czy gdzieś można kupić same klosze i je wymienić , czy trzeba wymieniać całe lampy.
może da się odnowić jakoś te klosze
na forum szukałem już podobnych wątków ale znajdowałem tylko o mondeo i escorcie

Rafall78 05-11-2008 08:42

Re: Jak odnowić przednie zmatowiałe kloszew fokusie
 
Cytat:

Napisał serdel77
pytanko dotyczy czy gdzieś można kupić same klosze i je wymienić , czy trzeba wymieniać całe lampy.może da się odnowić jakoś te klosze

Jeśli chodzi o odnowienie, to może dało by się je wypolerować. W pracy, w obrabiarkach CNC są w drzwiach VISIPORTY (z pleksy)(takie jakby bulaje na statku) przez które podgląda się obróbkę. Jak zmatowieją przez obijające je wióra to mechanicy je polerują i są jak nówka sztuka :fcp2 (do następnego zmatowienia niestety, ale wióra biją ostro). Niestety nie wiem co to za środek ale można spróbować popytać po sklepach

05-11-2008 08:48

Re: Jak odnowić przednie zmatowiałe kloszew fokusie
 
ale chyba trzeba je najpierw zmatowić papierem ściernym, a późnej polerować
a tak wogóle to one się nie przetra

Rafall78 06-11-2008 13:04

Re: Jak odnowić przednie zmatowiałe kloszew fokusie
 
Zagłębiłem się troszeczkę w temat i dowiedziałem się od swoich mechaników że:
1. Stosują oni środek o nazwie HARTPOLISH FG50 Politura do szkła płaskiego i ozdobnego (taki biały proszek)
2. Do polerowania używają polerki na wiertarce i duuużo wody.

AD.1. Jeśli chodzi o ten środek to oczywiście są różne ziarnistości w zależności od tego co się chce wypolerować
AD.2. Nie każda np. pleksa da się polerować, niektóre matowieją

I tutaj dochodzimy do sedna sprawy, jeśli chodzi o polerowanie. Przed właściwą ewentualną polerką należało by spróbować na małym kawałeczku reflektora (np. w górnej części) jak się to będzie zachowywać. No i oczywiśćie mogą (ale nie muszą) wystąpić refleksy na reflektorze (będzie się inaczej rozpraszało światło z reflektora)

Madaw 06-11-2008 13:12

Re: Jak odnowić przednie zmatowiałe kloszew fokusie
 
Pasta polerska Tempo, polereczka i gotowe :D

PantherBlack 06-11-2008 13:54

Re: Jak odnowić przednie zmatowiałe kloszew fokusie
 
tiaa, powodzenia wszystkim którzy polerują klosze...
Chce przypomnieć, że polerując klosz robicie z niego dodatkową soczewkę, która załamuje wiązke światła wychodzącą z lampy. Efekt jest taki, że może lampa jest bardziej gładka ale załamana wiązka światła oślepia kierowców jadących z naprzeciwka.
Reflektor w Focusie jest zrobiony z tworzyw stucznych, które przy polerowaniu maszyną mogą się przytopić.

Nowe zamienniki nie są już takie drogie a czasami można tanio kupić lampy używane.

Madaw 06-11-2008 16:11

Re: Jak odnowić przednie zmatowiałe kloszew fokusie
 
Jest potwierdzone doświadczeniami, że plastikowy klosz można spokojnie wypolerować i będzie wyglądał i służył jak kiedyś.

Ja kiedyś tez sam osobiście polerowałem lampy w Focusie i żadnego załamania itp. nie zauważyłem oprócz lepszego świecenia.

tomiscorpio 06-11-2008 16:20

Re: Jak odnowić przednie zmatowiałe kloszew fokusie
 
ja mialem kierunki u siebie juz takie kijowe , to normalnie pasta tempo lekko scierna przejechalem i wygladaja super.

Tylko to kierunki plastikowe a nie glowna lampa, zeby nie bylo efektu tak jak kolega pantherblack pisze.

TA wiertarka to juz zupelnie chyba pomysl pomylony , ewentualnie na klosz nanisc i przepolerowac rekka , zeby wizualnie lepiej wygladalo.

ja bym kupil zwykle temp lekkoscierne i przetarl reką.

08-11-2008 15:10

Re: Jak odnowić przednie zmatowiałe kloszew fokusie
 
widzę że zdania są podzielone na czyszczenie i na wymianie lamp.
ale konkretnie to nie bardzo jestem przekonany do polerowania plastiku, wolał bym jakby ktoś wiedział czy można gdzieś kupić same klosze (te plastiki lub szklane), czy trzeba kupić całe lampy.

andrzej916804 21-08-2010 16:12

Odp: Jak odnowić przednie zmatowiałe kloszew fokusie
 
Pasta Tempo lekkościerna, ścierka i jazda klosze będą wyglądały jak nowe :619:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.