Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [MK3] TDDI denaturat do baku??? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=55768)

pete2 23-11-2008 17:47

[MK3] TDDI denaturat do baku???
 
No właśnie. Czy to dobry sposób na zimę żeby pozbyć się wody ze zbiornika paliwa? Słyszałem, że 0,5 litra na bak co jakiś czas przy ostrych mrozach zapobiega kłopotom...

blair7 23-11-2008 17:57

Re: [MK3] TDDI denaturat do baku???
 
uwazam ze lepiej nalac benzyny, i to nawet wiecej mozesz nalac przy duzych mrozach

zibizw 23-11-2008 17:59

Re: [MK3] TDDI denaturat do baku???
 
czmu nie? ja wlałem mojemu połóweczkę na zbiornik, łyknął i wiem że wody raczej nie ma w zbiorniku i przewodach a w pracy motoru nic sie nie zmienilo. robiłem to w ubiegłym roku i dalej jeżdże tym samym samochodem. (115 KM TDDi)

wujek75 23-11-2008 18:14

Re: [MK3] TDDI denaturat do baku???
 
Cytat:

Napisał blair7
uwazam ze lepiej nalac benzyny, i to nawet wiecej mozesz nalac przy duzych mrozach

...powiem szczerze, że jeżeli mowa o zasilaniu typu commonrail lub pompowtryskiwaczach to benzyny lał bym naprawdę symbolicznie - niestety w odróżnieniu od pomp rotacyjnych czy też starych rzędówek nowsze wysokociśnieniowe układy zasilania bardzo źle znoszą substancje o parametrach innych niż ON (nie tylko chodzi o właściwości smarujące i liczbę cetanową - również gęstość i ścieśliwość)...

.... ha jak dobrze pamiętam to w instrukcjach dot. np. Golfa II dopuszczano (zalecano) nawet 30% benzyny na bak :fcp3 ....

wojtekjanus 23-11-2008 18:26

Re: [MK3] TDDI denaturat do baku???
 
Wujek, 30% nafty, nie benzyny.

wujek75 23-11-2008 18:56

Re: [MK3] TDDI denaturat do baku???
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus
Wujek, 30% nafty, nie benzyny.

...30% benzyny a nie nafty :fcp1 - jutro postaram się odebrać książkę, którą pożyczyłem koledze a wtedy zamieszczę fotkę :fcp1 ...

kreeecik 23-11-2008 19:52

Re: [MK3] TDDI denaturat do baku???
 
Sam widziałem jakkiedyś palono ogniska pod koparkami, ale to było dawno, osobiście nigdy nic nie dolewałem i nie bede dolewał zawsze odpalał i mam nadzieje, że dalej tak bedzie.

Grumete 23-11-2008 19:56

Re: [MK3] TDDI denaturat do baku???
 
Cytat:

Napisał kreeecik
osobiście nigdy nic nie dolewałem i nie bede dolewał zawsze odpalał i mam nadzieje, że dalej tak bedzie.

potwierdzam :fcp26 tak trzymać

wojtekjanus 23-11-2008 20:14

Re: [MK3] TDDI denaturat do baku???
 
Trzeba lać, ale z głową.
Niedawno -wyczytałem w gazecie- na stacji SHELL-a w Grodzisku Maz. wykryto fałszowany olej napędowy ( czytaj: odbarwiony kwasem siarkowym olej opałowy).
Zawsze stosuję środki myjące dobrych firm ( ja STP ) co 5 -10 tys km, a na codzień leję Mixol 1:100.
Cztery lata temu, kiedy urwał mi się wałek pompy, zapieczonej syfem z paliwa ( naprawa 2800 zł) usłyszałem tę radę od dobrego pompiarza i jak do tej pory jest spokój. Niestety - jestem mądry po szkodzie.

polaff 23-11-2008 20:19

Re: [MK3] TDDI denaturat do baku???
 
ja zawsze byłem uczony prze starych kierowców, że najlepszym sposobem na zimowe kłopoty z wodą w paliwie jest pełen zbiornik, tylko, ze woda w paliwie pojawiała się przy stalowych bakach (kondensacja pary wodnej) a w mondeo jest z polimerów więc nie powinna się pojawić woda


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.