Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Łożysko przy demontażu bębna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=56709)

hennoh 06-12-2008 14:31

Łożysko przy demontażu bębna
 
Posiadam Tddi '02 kombi, aby dostać się do szczęk zdejmowałem bęben który zszedł lekko ale z połowa łożyska..... część została na piaście reszta w bębnie :566:

czy to normalne? złożyć łożysko i się nie przejmować czy raczej wymienić na nowe?

Dinar 06-12-2008 15:01

Re: Łożysko przy demontażu bębna
 
W moim kombi z tarczami łożysko jest pełne ,dwurzędowe kulkowe,dokręca się go jak nakrętkę na śrubie[mocno] ty masz stożkowe dlatego z chodzi połowa i po ponownym założeniu trzeba zostawić luz.[zasada regulacji łożysk stożkowych]
jeżeli nie wiesz o co chodzi radzę zapytać kogoś co się zna.Inaczej zatrze się łożysko.

maciej_b 07-12-2008 19:12

Re: Łożysko przy demontażu bębna
 
Dinar, nie wiem czy masz rację z tymi łożyskami stożkowymi. Ja w TDDi z 2001 (też kombi) mam bębny i mam zwykłe łożysko dwurzędowe = dokręcasz na max.
hennoh, sądzę, że łożyska do wymiany i bym nie czekał z tym...

hennoh 08-12-2008 07:33

Re: Łożysko przy demontażu bębna
 
Kupiłem nowe, mieszkam blisko Ew-CAR na Młodzieńczej, gość powiedział że jeśli się rozwarstwiło to trzeba obejrzeć piastę, bo łożysko nie powinno się rozdzielić, dokręcać na max.
Przed montażem sprawdziłem że wchodzi ścisło na piastę nie widać śladów jakiegoś zzużycia wytarcia - wymieniłem. Teraz jest ok.
Kilka aut przeżyłem nawet peugeot'a 306 gdzie bęben jest z łożyskiem i też schodzi z piasty ale nic takiego się nie działo.

ciunio1 03-01-2009 22:03

Re: Łożysko przy demontażu bębna
 
Tych łożysk nie dokręca sie na maxa!!!!!!!!! :553:
W moim focusie 99r na tyle mam bębny i dokręcenie powinno być z siłą 235 NM.
Także dokęcać trzeba kluczem dynanometrycznym.
Pozdrawiam. :fcp2

maciej_b 03-01-2009 22:11

Re: Łożysko przy demontażu bębna
 
ciunio1, 235 Nm to jest dość dużo. Mi jak mechanik zakręcał koło to najpierw dokręcił pneumatycznym kluczem (z nastawą Nm), a potem sprawdził kluczem dynamometrycznym - nazwijmy go klasycznym.
Także można powiedzieć że jest to dokręcanie na max bo nie luzujesz o 1/4 czy 1/2 obrotu tak jak to się robi przy łożyskach stożkowych.

Pozdrawiam.

ciunio1 04-01-2009 16:27

Re: Łożysko przy demontażu bębna
 
235 nm tak mi powiedział mechanik sprawdzając to w komputerze w programie forda. Także ja dokręciłęm z taką siła jak pisze serwis.

wicia.w 04-01-2009 16:44

Re: Łożysko przy demontażu bębna
 
jeśli chodzi o łożyska kół tylnych w focusie 1 z bębnami to jest taka możliwość uszkodzenia łożyska przy demontażu bębna brak zabezpieczenia smarem aby nie wlatywał syf na bieżnie.przed demontażem bębna psiknąć odrdzewiaczem na czop piasty i bęben ściągać równomiernie i z wyczuciem i nie od razu całkowicie czyli wysunąć ,wsunąć aż zejdzie bez większych oporów .

fokus mury 04-01-2009 16:55

Re: Łożysko przy demontażu bębna
 
Witam ja sobie zrobilem sciagacz do bebnow jes to rura metalowa z ciezarkiem przykrecam do kazdej szpilki po kolei a ciezarek przesowa sie po rule i wyciaga delikatnie beben.Choc jak sciagalem 1raz to uszkodzilem lozysko zbyt szybko chcialem zdjec beben


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.