Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Wskaźnik temperatury w TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=65964)

masi0 31-03-2009 07:26

Wskaźnik temperatury w TDCI
 
Witam,
Odkąd posiadam fokę (1.8tdci) nigdy nie widzialem wskaznika temperatury na samym srodku, w typowym nagrzaniu osiada ciut mniej niz polowe (tak o 1mm mniej) - czy to normalne w FF w czym ew. moze byc problem?

Aha, czy to normalne w dieslach ze jak dodaje sie gazu to widac jakby plyn do chlodnicy się wpompowywal?:shock:

Jester 31-03-2009 09:33

Odp: Wskaźnik temperatury w TDCI
 
Cytat:

Napisał masi0 (Post 1126795)
Witam,
Odkąd posiadam fokę (1.8tdci) nigdy nie widzialem wskaznika temperatury na samym srodku, w typowym nagrzaniu osiada ciut mniej niz polowe (tak o 1mm mniej) - czy to normalne w FF w czym ew. moze byc problem?

Normalne. Nie przejmuj się tym.
Cytat:

Aha, czy to normalne w dieslach ze jak dodaje sie gazu to widac jakby plyn do chlodnicy się wpompowywal?:shock:
Możesz jaśniej? W jaki sposób obserwujesz płyn w chłodnicy?

masi0 31-03-2009 09:35

Odp: Wskaźnik temperatury w TDCI
 
Cytat:

Napisał Jester (Post 1126852)
Normalne. Nie przejmuj się tym.
Możesz jaśniej? W jaki sposób obserwujesz płyn w chłodnicy?

sorki, chodzi o zbiornik wyrównawczy:) sa takie dwie rurki - jak sie dodaje gazu to jakby byl tam plyn pompowany - to normalne?

Jester 31-03-2009 11:27

Odp: Wskaźnik temperatury w TDCI
 
Cytat:

Napisał masi0 (Post 1126856)
sorki, chodzi o zbiornik wyrównawczy:) sa takie dwie rurki - jak sie dodaje gazu to jakby byl tam plyn pompowany - to normalne?

Właśnie po to jest zbiornik wyrównawczy - umożliwa zgromadzenie "nadwyżkowego" płynu przy zmianie objętości. Część płynu przy dużym przepływie trafia do zbioniczka skąd po zmniejszeniu przepływu wraca do chłodnicy. Przy okazji płyn "obiegowy" miesza się z tym ze zbiorniczka. Tak ma być.
Problem jest wtedy gdy płyn wyrzucany jest ze zbiorniczka wyrównawczego.

kaczozord 31-03-2009 11:28

Odp: Wskaźnik temperatury w TDCI
 
To normalne. To po prostu efekt krążenia płynu po układzie.

ciaptak 31-03-2009 16:29

Odp: Wskaźnik temperatury w TDCI
 
U mnie jest odwrotnie. Jak się nagrzej to ZAWSZE jest w połowie między środkiem a czerwony polem. Wskaźnik nie idzie dalej ani nie opada. Taką ma temperaturę pracy, czy to normalne? Byłem z tym u 2 mechaników i nie widzą w tym problemu.

Grzes303 02-04-2009 19:30

Odp: Wskaźnik temperatury w TDCI
 
U mnie jest tak samo. Ja bym się nie przejmował nawet wymieniłem termostat orginał i czujnik i wskazówka nie jest pionowo.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.