Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   Renowacja lakieru (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=71862)

Antares 10-06-2009 06:25

Renowacja lakieru
 
Mam pytanie dot poprawy wyglądu mojego autka. Jaka byłą by orientacyjna cena za szlif lakieru (lekko zmatowiony i porysowany), oraz za poprawki w paru miejscach (rdza na błotniku tył, przedni rant maski, pare głębszych zadrapań lakieru). Pytam bo chciałbym wiedzieć czy już mnie na to stać :D

Pozdrowienia!

brajdak 10-06-2009 23:52

Odp: Renowacja lakieru
 
Sama polerka 100zl. Jezeli chce ci sie przejechac to ja moge to wszystko zrobic w jeden dzien :P

Sephot 24-06-2009 16:40

Odp: Renowacja lakieru
 
witam
mam pytanie .. mianowicie czy mógłby mi ktos polecić jakiś środek dzieki któremu mógłbym usunąć z karoserii nacieki ... jakiś rodzaj subctancji która razem z deszczówka kapała z dachu i powstały takie szarawe , chropowate nacieki próbowałem usuwać myciem ręcznym ale nie daje to za wielkiego efektu

heon 25-06-2009 08:14

Odp: Renowacja lakieru
 
pasta tempo lekko ścierna i szmatka powinna dać oczekiwany efekt

Sephot 25-06-2009 09:05

Odp: Renowacja lakieru
 
użyłem tej pasty wczoraj ale efekt był dość mizerny .. mam tez tą drugą paste tempo ultra cut ale jej jeszcze nie stosowałem planowałem ją użyć do poprawienia "wyglądu " lakieru. Może jakiś inny środek do usynawia "trudnych zabrudzeń "? ..ewentualnie zastanawiałem się żeby to popsikać jakimś środkiem do czyszczenia szyb ? może zejdzie tylko czy nie zaszkodzi lakierowi ?

heon 25-06-2009 11:33

Odp: Renowacja lakieru
 
środek do szyb na pewno nie zaszkodzi ale i tego nie usunie ale możesz sprubowac mój znajomy miał coś podobnego staną pod balkonem z którego ściekała woda i tez został mu taki osad jest to zwykły kamień. On polerował tempem do puki nie zeszło i zeszło w końcu. Zawsze możesz sobie pomoc papierkiem 2500 ale musisz być bardzo ostrożny no i aby potem tempem przywrócić połysk to troszkę się napracujesz. Ja generalnie będę temu kumplowi robił polerkę całego boku ale maszyną i pastą fareclą g3.

Sephot 25-06-2009 11:42

Odp: Renowacja lakieru
 
a może mógłbyś mi polecić co kupić dokładnie, znaczy jaki zestaw abym mógł polerować sobie samochód mechanicznie znaczy używając zwykłej pasty np Tempo ale mechanicznie :) ? ( jest to raczej wygodniejsze ;P )

heon 25-06-2009 13:22

Odp: Renowacja lakieru
 
Generalnie to aby to osunąć będzie ci potrzebna maszyna do polerowania z regulacją prędkości obrotowej do tego biała albo pomarańczowa gąbka do polerowani i pasta farecla g3 jeśli tylko chcesz nabłyszczać auto to zakładasz gąbkę czarną najbardziej miękką i kupujesz mleczko do nabłyszczania nie pamiętam nazwy ale na stronie farecli znajdziesz

wojtusss 01-07-2009 15:23

Odp: Renowacja lakieru
 
No własnie polerka to polerka i rozumiem to jako profesjonalną robote mój szwagier jest lakiernikiem i wiem co oznacza słowo polerka a zdanie pasta lekko ścierna tempo i po sprawie jest co najmniej śmieszne. (pastą lekko ścirną można sobie usunąć jak ktoś plastik zostawi na lakierze np otwierając drzwi na parkingu itd)

a co do kolegi brajdaka to oferujesz swoje usługi za 100zł polerke to pewnie o polerca pastą tempo bo domyślam się że nie masz nawet odpowiedniego sprzętu wystarczy przeczytać twój post o dobieraniu lakieru ( jesteś początkujący i nic do tego nie mam ale nie musisz rzucać się tak ze swoimi usługami) bo kolega prosił tu o fachową pomoc a nie nauke na jego aucie

Sephot 01-07-2009 16:12

Odp: Renowacja lakieru
 
no jak narazie zakupiłem sobie cos takiego
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

nawet jeśli tak sie nie znam na Polerce itp ;) to mimo wszystko do zwykłego polerowania , woskowania domowego mojego focusa mi sie przyda :)
Szczerze mówiąc trochę sie boje użyć tej pasty farecla g3 ...żeby sobie nie zniszczyć ( przez własną głupotę :P ) lakieru , może faktycznie dać to 100 zl lakiernikowi żeby wykonał to jak należy .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.