Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] nie działa wycieraczka przednia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=90128)

igipop 28-01-2010 19:51

nie działa wycieraczka przednia
 
Dzis po włączeniu przedniej wycieraczki nagle okazalo się ze działa tylko ta od strony kierowcy ta od pasazera w ogole nie chodzi. Zatrzymałem się i patrze a ona zupełnie luźno chodzi?? co to się mogło popsuć. Tam jest jakiś pasek? który mógł spaść lub się zerwać?? Jak tam się do tego dorwać w warunkach domowego garażu.. co musze rozkręcic?.Czy ktoś z was miał tak dziwną sytuacje?

tddi 2001 rok

hoohones 28-01-2010 20:14

Odp: [mk3] nie działa wycieraczka przednia
 
witam
moglo ja podczas uruchamiania przyblokowac i zerwala sie na frezach,sprawdz zet caly mechanizm wycieraczek w podszybiu a wtedy wszystko bedzie jasne.

trzycwierci 28-01-2010 20:58

Odp: [mk3] nie działa wycieraczka przednia
 
niedawno to przerabiałem, i chciałem się podzielić doświadczeniem, ale widać temat był mało ciekawy i został zamknięty przez władze forum :)

eng 28-01-2010 21:18

Odp: [mk3] nie działa wycieraczka przednia
 
To może teraz byś się podzieli tą wiedzą zamiast pisać, że wiesz i nic dalej?

igipop 29-01-2010 07:26

Odp: [mk3] nie działa wycieraczka przednia
 
Bylbym wdzieczny jakbys jednak sie podzielil ta informacja.. bo chcialbym zrobic to sam i nie jezdzic juz od razu do warsztatu z taka dziwna usterka:)

igipop 29-01-2010 08:04

Odp: [mk3] nie działa wycieraczka przednia
 
bo tak sie jeszcze zastanawiam czy przypadkiem jakos tam sie samo nie poluzowalo cos albo bylo lekko dokrecone na wieloklinie i sie jakos obrobilo.. ale silniczek chyba jednak sie nie spalil skoro jedna dziala??:-) ufff sam pomyslu nie mam. ale jak tam tak patrzylem to troche rozbierania jest zeby sie dostac

jendrekmak 29-01-2010 08:21

Odp: [mk3] nie działa wycieraczka przednia
 
pewnie spadło ramię napędzające prawą wycieraczkę, wieloklin raczej odpada (ale głowy za to nie dam), miałem tak w focusie i niestety brak części zamiennych do naprawy tzn elementu plastikowego, który znajduje się na tej przedłużce napędzającej ramię wycieraczki i stanowi element przegubu ramienia. czeka cię rozbieranie podszybia od strony kierowcy i weryfikacja tego co się stało. musisz zdjąć ramiona wycieraczek i plastikowy element maskujący podszybie. wtedy wszystko będzie jasne. jeśli nie da się naprawić to czeka cię wymiana całego mechanizmu wycieraczek. silniczek raczej rzadko się psuje. najczęstszą przyczyną jest zły montaż ramienia wycieraczki (za lekkie dokręcenie i zerwanie wieloklinu) oraz wyrobienie się elementów przenoszenia napędu (przeguby plastikowe)

trzycwierci 29-01-2010 09:16

Odp: [mk3] nie działa wycieraczka przednia
 
witam,

sorry nie moglem dalej pisac, wiec teraz uzupelniam

ogolna budowe calego mechanizmu sterujacego praca wycieraczek mozesz zobaczyc np. na stronie sklepu internetowego, co prawda jest tam pokazany mechanizm od focusa, ale jest on podobny w budowie
nie sadze zeby przyczyna byl wieloklin, bo nie dosyc jest to to stozek, to jeszcze dodatkowo przykrecony sruba, do tego po kilku latach z reguly jest zapieczony, meczylem sie z tym b. dlugo naparzajac miedzianym mlotkiem i smarujac penetratorem na przemian, az w koncu puscilo
u mnie urwal sie plastikowy element laczacy dwa ciegna, rzecz nie do kupienia, dostepny jest wylacznie caly mechanizm w aso , ale krzycza 800 pln, zatem kupilem z rozbitego anglika i przelozylem
sprobuj najpierw odkrecic srubki mocujace podszybie i lekko je unies, zobaczysz caly mechanizm, sprawdz czy ciegna sa polaczone z soba

eng 29-01-2010 10:41

Odp: [mk3] nie działa wycieraczka przednia
 
Ile kosztował Ci taki mechanizm z anglika? Jakby, co igipop mam dojście do takich części.

trzycwierci 29-01-2010 11:22

Odp: [mk3] nie działa wycieraczka przednia
 
60 pln + koszt przesylki, z tym ze jako calosc nie pasuje, trzeba rozebrac i mozna przelozyc niektore elementy


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.