Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Czujnik świateł "Auto" (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=96262)

snupolek 30-03-2010 23:03

Czujnik świateł "Auto"
 
W skrajnym położeniu przełącznika świateł mam oznaczeni "A"
Działa ono w takie sposób,że gdy zapada zmrok albo wjeżdzam do tunelu
zapalają się automatycznie światła mijania
Pomysł mam taki,by zakleić czujnik światła tak,by raz przełączyć
przełącznik na A i za każdym razem po uruchomieniu mieć włączone światłą
Wiem,że można zaprogramować CAN ale to kosztuje
Moje pytania:

- czy ten czujnik to ten na szybie koło lusterka?
- czy ten przełącznik na A działa również jako "oświetlacz drogi do garażu"

Widziałem na jakimś forum ,jak gość zakleił fotoelementy taśmą ale było to w mk3
Czy w mk4 jest podobnie?

Leonzaw 30-03-2010 23:43

Odp: Czujnik świateł "Auto"
 
snupolek czy ty chcesz taśmę na szybę przykleić?? sorki ale ciśnie mi się na usta jakieś niecenzuralne słowo ;)

większość osób ma ustawiony tzw. tryb skandynawski (przełacznik na 0 a światła się zapalają) od razu w salonie odbierając auto, u Ciebie tego nie było??

sugeruję aby pogadać w ASO przy okazji ... myślę ze zrobią Ci to bezpłatnie jak się ładnie uśmiechniesz, a nie "oszpecisz" auta jakąś taśmą na szybie

adam131 31-03-2010 01:06

Odp: Czujnik świateł "Auto"
 
snupolek, a skąd ty masz auto? Troszkę już było na ten temat.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

TOMAS 31-03-2010 05:37

Odp: Czujnik świateł "Auto"
 
Snupolek nie wpadajmy ze skrajności w skrajność, jeździsz autem za pare ładnych złotych a masz problem że trzeba w ASO zapłacić pare złotych za ustawienie tej funkcji. Ja nie zaglądam nikomu do kieszenia ale przelicz to tak: 1 madat za brak świateł = ustawienie świateł skandynawskich w ASO

trtami 31-03-2010 07:11

Odp: Czujnik świateł "Auto"
 
Cytat:

Napisał TOMGOL (Post 1401500)
Snupolek nie wpadajmy ze skrajności w skrajność, jeździsz autem za pare ładnych złotych a masz problem że trzeba w ASO zapłacić pare złotych za ustawienie tej funkcji. Ja nie zaglądam nikomu do kieszenia ale przelicz to tak: 1 madat za brak świateł = ustawienie świateł skandynawskich w ASO

Temat był przerabiany juz kilkakrotnie, ale to zalepienie taśma wcale nie jest takie złe.
Bedzie mozna wyłaczyc całkowicie światła przy właczonym zapłonie czego nie da sie w trybie skandynawskim.
W ASO progrmowanie świateł nic nie daje - cały dzien zmarnowałem i poza trybem skandynawskim nic wiecej sie nie da zrobić - oczywiście mam wyłaczony tryb skandynawski.
Chciałem tak żeby na "A" swiatła zawsze były właczone przy właczonym zapłonie i sie nie dało - jedyne i najlepsze rozwiązanie to zalepić czujnik taśmą.

Najlepsze rozwiazanie to by było takie żeby tylko przednie światła w dzień świeciły na A bez tylnich bo sa niepotrzebne, a jak jest ciemno to i tylnie sie właczały.


Jeśli światła maja miec tryb Skandynawski to po co przełacznik na A ???? - ciekawe kiedy ford poprawi ta usterke i da opcje normalniejsza niz te skandynawskie światła

Leonzaw 31-03-2010 07:58

Odp: Czujnik świateł "Auto"
 
ano przełącznik jest dla tych co nie chcą mieć włączonego trybu skandynawskiego, bo jest on przeznaczony dla tych którzy mieszkają w państwach gdzie jest obowiązek używania świateł przez cała dobę ... jak ma czujnik działać w pozycji na A jeżeli jedziesz w dzień i wiedzieć że jesteś w Polsce gdzie nawet jak jest jasno musisz używać świateł??

poza tym samochód nie jest tylko na rynek Polski, jest on produkowany na wiele rynków wiec i u nas ma czujnik i tryb A

chociaż nie wiem czy w trybie automatycznym nie jest tak że w dzień nie masz zaświeconych świateł na desce i doświetlania zakrętów a wieczorem to się uruchamia automatycznie ... ale muszę to przetestować.

PAFFCIO 31-03-2010 09:50

Odp: Czujnik świateł "Auto"
 
Cytat:

Napisał Leonzaw (Post 1401542)
chociaż nie wiem czy w trybie automatycznym nie jest tak że w dzień nie masz zaświeconych świateł na desce i doświetlania zakrętów a wieczorem to się uruchamia automatycznie ... ale muszę to przetestować.

nie masz co testować ;-p
Ford dał ciała z tą funkcją i nie potrafię zrozumieć czym sie kierowali...
żałuję że za ten badziew dopłaciłem... a przecież mogło być tak fajnie...tryb auto + skandynawskie... i życie stałoby się prostsze...
ale żeby zaklejać? PO CO? nic przecież na tym nie zyskujesz... bo masz w takim razie ZAWSZE przyciemnionego conversa i podświetlonie " nocne" a więc w dzień gorsze, deski.
Mimo absurdalności rozwiązania, tryb skandynawski jest lepsiejszy

groblin 31-03-2010 10:11

Odp: Czujnik świateł "Auto"
 
W momencie kiedy odebrałem mondka właśnie z opcją świateł skandynawskich. Uważam że jest to obcja bardziej kłopotliwa. Mianowicie jeżdze na zachód europy tam światła nie sa potrzebne. Druga rzecz, często stoje z włączonym silnikiem co by była odpowiednia temp wewnątrz auta i w tym czasie światła muszą się palić bez potrzeby. Po jakimś czasie podejchałem do ASO aby wyłączyli tę opcję kosztowało mnie to koło 100zł. Sądze że po lifcie Ford zrobi prawdziwe światła do jazdy dziennej wzorem Audi, BMW, Mercedes.

PAFFCIO 31-03-2010 10:31

Odp: Czujnik świateł "Auto"
 
Cytat:

Napisał groblin (Post 1401640)
Mianowicie jeżdze na zachód europy tam światła nie sa potrzebne.

ale i nie zabronione, nieprawdaż?
Cytat:

Napisał groblin (Post 1401640)
Druga rzecz, często stoje z włączonym silnikiem co by była odpowiednia temp wewnątrz auta i w tym czasie światła muszą się palić bez potrzeby.

zawsze możesz przełączyć na pozycyjne.

a, w Polsce, nie musisz pamiętać o ich włączeniu...

trtami 31-03-2010 12:35

Odp: Czujnik świateł "Auto"
 
Cytat:

Napisał Leonzaw (Post 1401542)
ano przełącznik jest dla tych co nie chcą mieć włączonego trybu skandynawskiego, bo jest on przeznaczony dla tych którzy mieszkają w państwach gdzie jest obowiązek używania świateł przez cała dobę ... jak ma czujnik działać w pozycji na A jeżeli jedziesz w dzień i wiedzieć że jesteś w Polsce gdzie nawet jak jest jasno musisz używać świateł??

poza tym samochód nie jest tylko na rynek Polski, jest on produkowany na wiele rynków wiec i u nas ma czujnik i tryb A

chociaż nie wiem czy w trybie automatycznym nie jest tak że w dzień nie masz zaświeconych świateł na desce i doświetlania zakrętów a wieczorem to się uruchamia automatycznie ... ale muszę to przetestować.

Wcale czujnik nie musi wiedzieć że jestes w Polsce - pozatym nawet w Polsce nie ma obowiązku właczania świateł jeśli masz właczony silnik. Wystarczy nastepujace jedyne i najlepsze rozwiazanie:

przełacznik ustawiony na A powinien mieć włączone światła tylko z przodu - jako dzienne (w dzień) , w nocy natomiast powinny sie zapalac zarówno swiatła przednie jak i z tyłu - tak to powinno byc rozwiazane.
Głupotą jest to że na przelączniku światła są wyłaczone (tryb skandynawski), a one po uruchomieniu silnika świecą i nie ma możliwości ich zgasić
A jesli chodzi o podświetlenie deski i conversa + to powinna być regulacja jasności w pełnym zakresie jeśli są właczone jakiekolwiek swiatła


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.