View Single Post
Stary 10-12-2008, 23:34   #16
koliber66
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-05-2008
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9 TDI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Re: Shell BP Orlen

Witam!
Wypowiem się w tej kwestii bo też się zastanawiam co jest najlepsze. Jeździłem moim Galaxy 1.9 TDI 115kM na różnych napędach ale tylko raz tankowałem na stacji Auchan (makabra) za zwyczaj tankowałem albo BP Ultimate diesel albo Orlen Werva diesel lub Shell V-Power diesel. Zdecydowanie najlepiej silnik pracuje na V-Powerze, woziłem 850 kg cegły klinkierowej w środku i jak potem zatankowałem zwykły Shell diesel extra przy tylko 3 osobach w środku to wrażenia mocy były podobne z tym że jednak zwykły diesel znacznie bardziej klekocze. Mam jednak dylemat ponieważ ktoś z rodziny zajmuje się handlem paliwami i odradzał mi tzw. wzbogacone paliwa ze względu na rzekome szkody które mogą wyrządzać w silniku (podobno zbiorniki na stacjach handlujących wzbogaconym paliwem bardzo się "sypią". Może to przeczyta jakiś fachman od diesli i wypowie się bo na moje wyczucie, skoro silnik sprawia wrażenie dużo lepszej pracy, mniej pali (sprawdzone) to ja bym mu nie żałował paru groszy, ale nie wiem czy przy dodatkach nie zachodzi jakaś reakcja chemiczna w silniku.
koliber66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem