[MK6] wskaźnik poziomu paliwa wariuje
Zastanawiam czego powodem jest objaw ciągłego poruszania się wskazówki poziomu paliwa. Wcześniej nie było takiego efektu bo cały czas miałem rezerwę (jeżdżę na LPG), a ostatnio zalałem mu prawie 40 litrów benzyny. Okazało się, że wskaźnik wędruje ponad połowę skali potem opada do rezerwy, znów idzie w górę, czasami nawet pokazuje dużo poniżej rezerwy.
I takie akcje mają miejsce nawet na prostej drodze przy jednostajnej prędkości, więc raczej nie może być mowy o przelewaniu się paliwa w baku..
I teraz jak mam wierzyć wskaźnikowi ile faktycznie jest benzyny? a kontrolka rezerwy się nie zapala (lub wcale jest nie podłączona - może w tej wersji nie była przewidziana). Jakie rozwiązanie proponujecie?
|