Temat: [Galaxy 1994-2000] Amortyzatory - oryginały czy kombinować?
View Single Post
Stary 06-03-2009, 14:19   #45
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 01-08-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: amortyzatory - oryginaly czy kombinowac?

przeczytałem te warunki gwarancji i to jakaś brednia jest. Gwarancja jest udzielana na towar i jego wady a nie na warsztat który je zamontował. Jeśli montuje je warsztat to on udziela gwarancji. Myślę, że sprawa do wygrania jeśli potrafisz udowodnić że zrobiłeś to prawidłowo.
Inaczej, zgodnie z tym co ja wiem, to takie zapisy w karcie gwarancyjnej mają sens jeśli firma bilstein sprzedawała by amortyzatory w swoich punktach i w nich je montowała. Jeśli takich punktów nie posiada to ponad ich wewnętrznymi "przepisami" stoi prawo cywilne, które reguluje kwestię praw konsumenta.
to tak samo jak z gwarancjami na rok. Masz krartę gwarancyjną na rok a gwarancja i tak jest ważna przez 2 lata - na wszystko poza bateriami.

inna sprawa to te Twoje 60 kkm, jest tam napisane, że gwarancji nie podlega normalne zużycie amortyzatorów.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem