View Single Post
Stary 27-05-2009, 13:14   #1
stanson
ford::amateur
 
Avatar stanson
 
Zarejestrowany: 27-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie [MK3] - 2.0 TDCi, 2001r, automat - obawy

Witam serdecznie wszystkich użytkowników Mondeo.
Noszę się z zamiarem zakupu tego samochodu, MK3 2.0TDCi, 2001r. w najbogatszej wersji wyposażenia, właśnie z automatem. Mam tak zwaną okazję - samochód sprzedaje mój kolega z pracy, wiem, że auto nigdy nie było bite, jest od początku do dziś serwisowane w kraju ASO. Aktualny przebieg wynosi 220.000km. Oczywiście pojawiły się obawy, gdyż jest to marka, z którą dotychczas nie miałem styczności - od kiedy mam prawo jazdy, czyli 12 lat - jeżdżę Toyotami - niestety można chyba powiedzieć, że mi się znudziły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ponadto rodzina ma zamiar mi się niedługo powiększyć, szukam więc pojemnego kombi.

W związku z powyższym mam kilka nurtujących mnie pytań:

1. Czy to prawda, że wtryski tak czy siak kiedyś i tak polecą? Egzemplarz, którym jestem zainteresowany miał je sprawdzane w zeszłym roku, do tego jest tankowany od wielu lat tylko na Shellu. Ma teraz jednak 220 tys przebiegu i zastanawiam się czy usterka wtrysków to tylko kwestia czasu?
2. Spalanie - szczerze mówiąc jestem trochę przestraszony tym co wyczytałem na tym forum. 2-litrowy diesel palący 10-12 l/ 100km? To strasznie dużo. Czy możliwe jest utrzymywanie spalania na poziomie 7 litrów jeżdząc odcinki 25-kilometrowe dość spokojnie, głównie po trasie (z małym wyjazdem z miasta)? Zaznaczam, że chodzi o automat.


To w zasadzie tyle, dziękuję za ewentualną pomoc i pozdrawiam.
stanson jest offline   Odpowiedź z Cytatem