Temat: [Mondeo 2000-2007] Olej silnikowy ale jaki
View Single Post
Stary 12-11-2009, 10:02   #549
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: [Mk3] Olej silnikowy ale jaki

Cytat:
Napisał Famond Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak pisałem kilka stron wcześniej silnik mam zalany olejem Valvoline 5W30 syntetyk, od wymiany przejechałem ok.5000 km i na bagnecie nic nie ubywa , wycieków też nie widać.Jeśli ktoś założył sobie granice 200 pln za wymiane to ja właśnie tyle zapłaciłem za olej , filtr i wymiane ,która jest nieco czasochłonna ze względu konieczność odkręcenia osłony silnika od spodu samochodu.
Mam ten sam olej w moim TDCi z 2002 przy przebiegu ponad 207tyś km i kompletnie nic nie bierze oleju, autko fajnie chodzi i ogólnie jestem b. zadowolony. Wcześniej był tylko i wyłącznie półsyntetyk Formula E i przy nim autko było głośniejsze i silnik uzyskiwał trochę większą temp. jak się rozgrzał (wskazówka temp. była dokładnie w połowie, a przy upałach nawet lekko szła w "górę"). A teraz na Valvoline FE 5W30 nawet przy ponad 40st. upałach w Grecji wskaz. temp. była poniżej połowy. A jeśli chodzi o koszt to porównywalny z Formula F, czyli 6l. ok 150PLN (tylko trzeba w internecie poszukać) +filtr+koszt wymiany.
Pzdr/btrgrds
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem