Temat: [Focus 2004-2008] Jak szybko rozgrzewa się 1.6 tdci
View Single Post
Stary 16-12-2009, 08:10   #9
janbor
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-12-2009
Model: Ford C-Max
Silnik: 1.6 TDCi 115 KM
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Jak szybko rozgrzewa się 1.6 tdci

Witam serdecznie,

Proszę szanownych użytkowników C-MAX 1.6TDCi (109KM) o wypowiedź w kwestii szybkości rozgrzewania się silnika. W moim samochodzie (przy temp. otoczenia w okolicach +5°C) wskaźnik temperatury zaczyna cokolwiek wskazywać dopiero po ok. 7-10 km umiarkowanej jazdy. Natomiast w obszar środkowego pola (czyli ponad 75°C)wskazówka dostaje się dopiero po przejechaniu 15-20 km. Czy to jest normalne w tym samochodzie?
Dodam, że przy temperaturze otoczenia jeszcze niższej (w okolicach -5°C) rozgrzewanie jeszcze słabiej przebiega (wskażnik osiąga temp. 60°C po ok. 15 km jazdy i w zasadzie nie udaje się osiągnąć normalnej temeratury pracy silnika tzn. wskazówka nie osiąga położenia lekko w lewo od pionu).
Poza tym, silnik rozgrzewa się podczas jazdy, natomiast podczas postoju przed światłami zaczyna stygnąć. Jest to mój pierwszy Diesel i nie wiem jak do końca z tym typem silnika.

Proszę o jakieś spostrzeżenia.

Przeszukuję internet od kilku tygodni i nie mogę trafić na żadne opisy powolnego rozgrzewania silnika.

Dodam, że właśnie wymieniłem termostat, odpowietrzyłem układ chłodzenia, a samochód nadal zachowuje się dokładnie tak samo jak przed wymianą. Silnik nie posiada osłony od góry (być może to ma jakieś znaczenie). Czy należy w jakiś sposób przesłonić wlot powietrza na chłodnicę i silnik?

W ASO chcą abym zostawił samochód do zdiagnozowania (najlepiej na kilka dni), ale może się okazać, że odbiorę samochód nie do końca swój i jeszcze wezmą za to pieniadze.

Pozdrawiam i za wszelką pomoc z góry dziękuję.
janbor
janbor jest offline