Temat: [Mondeo 2000-2007] jaka szerokość opon do felg 18''
View Single Post
Stary 02-03-2010, 14:53   #8
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie Odp: jaka szerokość opon do felg 18''

Cytat:
Napisał dikileiden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przecież nie zmienia się profil opony tylko szerokość
tylko,że wysokość profilu zależy od szerokości np. 225/40- 225 to w mm szerokość opony a 40 oznacza wysokość profilu w % względem szerokości, czyli 40% z 225mm=90mm.
czyli wstawiając 215/40=86mm, mniejszy profil a to gorszy komfort, większe ryzyko uszkodzenia felgi, szybsze psucie się zawieszenia, itd...
moim zdaniem jak chcesz 18" to zostań przy 225/40...

225 na pewno daje większe opory toczenia się ale też więcej przyczepności (zakręty, hamowanie)... osobiście też przerabiałem takie przejście z 205 na 225 i po ochłonięciu to wrażenie większej "ociężałości" wzmaga większy opór przy skręcaniu a ten od toczenia raczej nie mogę stwierdzić abym odczuł...wiem zupełnie inny silnik ale Nm podobne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.... delikatnie może większy opór przy ruszaniu, ale jak się toczy to ja nic nie odczuwam...

obciążenie na pewno większe daje większa felga i szeroka opona (waga i przyczepność), kwestia czy obiektywnie odczujemy różnice...a jeśli na nasze auto zadziała to odczuwalnie negatywnie to trzeba sobie odpowiedzieć co ważniejsze te 0,1-0,2s w przyspieszeniu i komfort czy przyczepność i wygląd...i tyci większe spalanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem