View Single Post
Stary 27-04-2010, 07:43   #13
radek84
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 24-04-2010
Skąd: Śląsk
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Kopci na czarno po przegazowaniu 1.8 TDDI 2000r

Cytat:
Napisał Jarek31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co do kopcenia to po pierwsze sprawdzilbym wtryski: na ucho mozna posłuchać ... lejace wtryski stukaja na zimnym silniku, a na cieplym juz jak by mniej (problem moze dotyczyc tylko jednego wtrysku). Ewentualnie przy odpalaniu zimnego silnika (ale na temperaturze otoczenia dodatniej), przy lejacych wtryskach silnik ma problem, a jak zapali to jest kupa czarnego dymu.
Podczas odpalania autka w ciągu dnia zapalam dosłownie na dotyk i puszcza takiego małego czarnego bączka, więc sie tym nie przejmuje, natomiast podczas odpalania po nocnym postoju zauważyłem, że też dobrze pali, ale tak jakby troszke dłużej kręcił i potem zaskakuje i puszcza takiego małego nie ciemnego dymka i jest ok. Kolejne odpalanie jest już na dotyk.
Czy to że po nocy zapala troszke "inaczej" jest normalne? Mysle, że tak bo przecież olej jest gęsty, silnik zimny i wogóle. Proszę o opinie.

Piszesz, że "na lejących wtryskach silnik ma problem zapalić a jak sie uda to jest kupa dymu". Jak wyglądają te problemy? Masz na myśli, że kręcisz rozrusznikiem a on nie zaskakuje a kopci? Jeśli tak to na szczęscie nie mam takicjh objawów.

Ostatnio edytowane przez radek84 ; 27-04-2010 o 07:46
radek84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem