Temat: [Fiesta 2001-2008] Slaba klimatyzacja?
View Single Post
Stary 12-07-2010, 02:39   #27
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,191
Domyślnie Odp: Slaba klimatyzacja?

Zwykle ręczne klimy (przycisk AC) działaja powyżej +4 st, czujnikiem powodującym ich wyłączenie jest czujnik oszronienia parownika, ew czujnik ciśnienia gazu.
W układach półautomatycznych badz automatycznych (klimatroniki itd) czesto klima może działać poniżej 0 a o jej włączeniu badz nie decyduje juz sterownik, na podstawie informacji z czujników ciśnienia, oszronienia parownika temperatury zewnętrznej itd. U mnie w scorpio przy klimatroniku klima zima działa. W mondeo przy ręcznej, nie.

Cytat:
Napisał JoeMix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Para na szybie powstaje z różnicy temperatur, zimno na zewnątrz, cieplej w środku, jak działa klima to w środku też jest chłodniej i dlatego pary jest mniej i schodzi z szyby szybciej niż niż zimnym czy ciepłym nawiewie,,,
Nie tak, osuszanie szyb to efekt uboczny klimatyzacji. Klimatyzacja ochładzając powietrze powoduje jednocześnie jego osuszenie, poprzez wkroplenie pary wodnej z powietrza na parowniku (odprowadzanej później odpływami, to to co nam kapie z pod auta jak pracuje klima) jest to typowe zjawisko fizyczne. To suche powietrze wpadające na zaparowana(mokra) szybę, działa jak gąbka, i ma zdolność pochłonięcia tej wody w siebie. Stad szybsze odparowywanie szyb.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem