View Single Post
Stary 24-11-2010, 19:02   #11
zsberg
ford::professional
 
Avatar zsberg
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKI
Silnik: 1.8 TD 90KM
Rocznik: 4.1995
Postów: 1,217
Domyślnie Odp: czy potrzebuję zgody forda na produkcje podzespołów

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rozrusznik też jest pod maską a jak chciałem kupić podzespoły do rozrusznika w focusie to w sklepie, w którym do innych rozruszników było wszystko to do forda nie mieli niczego bo Motorcraft bardzo dba żeby nie było żadnych podrobionych części na rynku.
Znajdz mi choćby na allegro rozrusznik motorcrafta to przesyłam Ci kasę na browara. Motorcraft nic nie produkuje!!! Ja pracuje w sklepie z częściami do fordów i nie mamy takich drobnostek jak tulejki, bo w oprogramowaniu fordowskim nie ma czegoś takiego jak podzespoły do naprawy rozrusznika. Takie gadżety to możesz kupić, ale w byłym polmozbycie. Ford się szanuje i nie pozwala na prowizorki. Z resztą nowy rozrusznik nie jest wcale drogi, a używany kosztuje mniej niż 100zł i to w świetnym stanie.

Mozesz śmiało produkować daną część. Ja bym dał gdzieś w karcie/instrukcji tekst typu: "producent nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe w związku z użytkowaniem części xyz, ponieważ jest to ingerencja w konstrukcję samochodu". Coś by tam jeszcze można dopisać i człowiek czysty.

Mam pytanie: czy słyszeliście aby jakiś koncern ukarał kogoś za to że wycina środek z filtru DPF i wgrywa inny soft??? Moje auto i ja decyduje co z nim i w nim robie. Kupując auto to ja staję się jego Panem, a nie koncern.

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeśli zrobisz dokładną kopię, nawet bez logo, to mogą cię sądzić za wykorzystanie ich myśli technicznej lub patentu.
Ok, no ale co z zamiennikami o beznadziejnej jakości? Są one legalnie sprzedawane a myślisz, że ktoś się by podpisał pod czymś takim co potrafi rozpaść się w już czasie montażu??
__________________
Pilnować będziesz poziomu oleju w silniku, bo turbina Twa potrzebuje go niezmiernie, a wymiany oleju pilnować będziesz bardziej, niźli wierności kobiałki Twej. Lepsza bowiem niewierność małżeńska, niźli w dieslu Twoim malutka usterka

Ostatnio edytowane przez zsberg ; 24-11-2010 o 19:18
zsberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem