View Single Post
Stary 24-01-2011, 17:11   #1
subkultura
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-01-2011
Skąd: pomorze
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8 125hp
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Słaba moc silnika, szarpanie, kontrolka silnika mondeo mk3

Witam. Mam problem z silnikiem w mondeo mk3 1.8 z 2002r. z instalacją LPG Prince (raczej fabrycznie montowanym), przebieg 14 tys.
Na gazie szarpie i czasem jest zamulony (w przeciągu kilku sekund rozpędzania się potrafi i przyspieszać i się mulić) na paliwie raczej chodzi dobrze. Dodatkowo świeci się kontrolka silnika. Problem zaczął się po tym jak auto doznało pewnych uszkodzeń. Tydzień temu wpadłem w poślizg i wyleciałem z drogi przy ok 70km/h miałem lekką hopkę i wylądowałem w błocie. Przejechałem w nim ok 25m nim opór zatrzymał pojazd, po drodze przejechałem po krzakach. Widoczne uszkodzenia nie są duże - zgubiłem trochę plastiku, połamałem przedni zderzak, wgiąłem stalową belkę poprzeczną (czy jak to nazwać..) przed chłodnicą i lekko zagiąłem maskę. Gdy wyciągnięto mnie z błota bez problemu wróciłem 20 km do domu. Na drugi dzień po przejechaniu kilkunastu kilometrów lampka silnika zaczęła migać i zaświeciła się. Jechałem wtedy na gazie, od tej pory jest słaby, lampka świeci nadal. Dzisiaj przy przestawianiu auta z miejsca na miejsce po odpaleniu miał duże skoki obrotów i gdybym nie przyduszał pedału gazu zgasłby; po ok 2 minutach chodzi płynnie..
W przyszłym tygodniu gazownik podłączy mi go pod komputer i zdiagnozuje.
Podejrzewacie co się mogło stać? Może jakieś eloktroniczne ustrojstwo się poluzowało...
subkultura jest offline   Odpowiedź z Cytatem