Temat: [C-MAX 2003-2007] Jaki akumulator-parametry
View Single Post
Stary 02-02-2011, 09:30   #32
konrad_b
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Krk
Model: C-max
Silnik: 1.8 120KM by LPG BRC SQ24
Rocznik: 2004
Postów: 379
Domyślnie Odp: Akumulator do c-max

Cytat:
Napisał Tony_Soprano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Panowie mam pytanie odnosnie akumulatorado c-max. W moim c-max benzyna, 1,6 mam akumulator 43Ah, kolega z salonu forda mowi ze prwdopodobnie jest za maly i powienien byc 75Ah.
pytałeś dlaczego ? 75Ah to dość spory aku
u mnie w 1.8 był 54? czy coś takiego
teraz założyłem 60Ah

Cytat:
Druga sprawa dotyczy pojemnosci gdy ubezpieczlam auto okazalo sie ze focus c-max benzyna 1,6 nie istnieje i najprawdopodobnie jest balad w dowodzie i jest to 1,8 benzyna wiec jesli by tak bylo to jaki powinienem miec akumulator. Zadaje pytanie bo musze sobie kupic nowy aku a jak wiadomo za duzy bedzie zle i za maly tez.
jak to nie było ? w wszędzie taki silnik występuje (foldery, instrukcja, książka)
jaką masz moc w dowodzie i karcie pojazdu ?
1.6 miał 100KM, 74kW

akumulator możesz dobrać na stronie bosch'a i centry, myślę że do 1.6 też 60Ah będzie max
duży nie będzie zły (o ile spasuje) tylko po co przepłacać ?
jak założysz taki jak był to przecież też będzie ok skoro na takim jeździłeś

książka podaje 43-52Ah do 1.6, i 70Ah do 1.8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
konrad_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem