View Single Post
Stary 01-03-2011, 22:13   #4
andres76
ford::beginner
 
Imię: ANDRES
Zarejestrowany: 18-02-2011
Model: MONDEO- FOCUS
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 33
Domyślnie Odp: Dławienie i utrata mocy silnika 2.0 tdci, błąd p2263

Cytat:
Napisał darius70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
podczas jazdy silnik 2.0 tdci, przebieg 109 tyś km, przez dłuższy czas zaczął się dławić i tracić moc, po ok 20 km zapaliła się żółta kontrolka silnika. W teście komputerowym wyszedł bład p2263 (turbo charger bost sys. performance). W czasie testu urządzenie pokazywało, że turbina pracuje ale nie wiadomo z jaką sprawnością. Diagnosta sugeruje awarię turbosprężarki lub jej zaworu ciśnienia powietrza doładowanego. Czy miał już ktoś podobną sytuację? Jakie mogą być koszty naprawy?
witam sterowanie sprężarki jest podciśnieniowe albo siłownik elektryczny? czasami się zdarza że zatarta jest zmienna geometria łopatek , miałem parę razy że siłownik elektryczny był uszkodzony ale jest problem jest nie dostępny osobno razem z sprężarką, jak jest sterowanie podciśnieniowe sprawdz czy działa siłownik i najważniejsza rzecz sprawdz czujnik ciśnienia MAP jakie jest faktycznie ciśnienie w układzie
andres76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem