Temat: [Focus 2004-2008] jak zdemontować blachę pod boczkiem
View Single Post
Stary 17-03-2011, 20:38   #4
pretorian2
ford::specialist
 
Avatar pretorian2
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Kraków
Model: MONDEO MK4 FL TITANIUM S @ 2.2 230/500 + C-MAX TITANIUM 2014 2.0 @ 200/400
Silnik: 2.2 tdci + 2.0 tdci
Rocznik: 2013, 2014
Postów: 933
Domyślnie Odp: jak zdemontować blachę pod boczkiem

hmmm ostatnio robiłem moda, dokładałem 4x elektryczne szyby więc nie chwaląc się mam to już obcykane, więc teraz robie to 4x szybciej niż za pierwszym razem. Rób powoli bo te plastiki tapicerki są strasznie łamliwe niestety.

Opuść sobie tak szybę aby przez te dwa otwory był dostęp do śrub, kluczem nasadkowym poluzowywujesz śruby, teraz unosisz ręką szybę i ją trzymasz aby nie opadła, chyba, że sobie jakiś patent opracujesz i dasz jakiegoś klina aby nie opadła na sam dół( ja wolałem jednak sobie ją trzymać). Prowadnica jest mniej więcej ciut poniżej miejsca w którym szyba się chowa całkowicie. Następnie aby całkiem wyjąć blachę musisz wepchnąć do środka takie 3 bolce (zdjecie 1) one trzymają zamek z blachą. Potem cięgno odpinasz od klamki (uwaga, na szajoswy łamliwy plastik klamki) i przciągasz na zewnątrz blachy, zostaje silniczek który jest na 3 śrubach. Jak odepniesz silniczek to ten mechanizm co unosi szybe góra-dół jest luźny i można nim manewrować aby wyciągnąć wkońcu tą blachę na zewnątrz.

Napisz mi proszę co to za głosniczki kupiłeś, czy one są plug&play, nic nie trzeba ciąć aby je dopasować, jest sens wymiany ori głosników, jakie koszta ??? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1473181213.jpg (90.6 KB, 291 wyświetleń)
pretorian2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem