View Single Post
Stary 04-04-2011, 16:14   #9
Bunch
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-04-2011
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo MK4 - 1.6 160KM czy 2.0 145KM?

Cytat:
Napisał Pastoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
muszę się chyba spróbować załapać na jazdę 1.6 Ecoboost. Wd. opisów to niebo a ziemia w stosunku do choćby 2.0 Duratec
naprawde polecam ! nie mam zadnego interesu w tym aby szczegolnie wychwalac/ganic ktoras z wersji, po prostu dziele sie swoimi obiektywnymi uwagami, moje kryteria tez sa mocno nietypowe dla mnie nie tak wazne jest to co sie bedzie dzialo z autem po gwaracji ale oczywiscie przewaga sprawdzonej konstrukcji miedzy nowym niesprawdzonym produktem jest oczywista (na korzysc tego pierwszego)

ja bylem bardzo sceptyczny co do 1.6 Ecoboost ale bardzo milo sie zaskoczylem po przetestowaniu (przejechalem nim ponad 500km w roznych warunkach), co do zuzycia paliwa - tak, wiem ze komputery przeklamuja ale zakladam ze przeklamuja tak samo w jednym i drugim przypadku - srednia z trasy + 30% miasto wyszla mi jakies 7.8 w 1.6, przy 2.0 srednia przy tych samych warunkach ponad 9 (nie ma to dla mnie zadnego znaczenia ale sprawdzalem to dla kolegi, ktory po przejazdzce ecoboostem rowniez zamowil prywatnie Mondeo z tym silnikiem)

teraz jeszcze jakis fajny programic na jakies 180-190 KM i powinno byc jeszcze fajniej (Mondeo nie oferuja w wersji 182KM niestety) - moze ktos wie czy ktos sensowny mapuje juz te silniki?

Rowniez wielka szkoda ze nie ma skrzyni PowerShift do tego silnika (mysle, ze to kwestia czasu)
Bunch jest offline   Odpowiedź z Cytatem