Temat: [S-MAX 2006-2015] 2.2 duratorqe czy 2.0 duratorqe 163 km?
View Single Post
Stary 20-06-2011, 08:38   #1
Med
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-06-2011
Skąd: KCH
Model: w planach
Silnik: w planach
Rocznik: 2011
Postów: 11
Domyślnie 2.2 duratorqe czy 2.0 duratorqe 163 km?

Witam,

Na dzień dobry wypada się przywitać, więc pozdrawiam!

Możliwe że za niedługo czeka mnie zmiana auta na bardziej przystosowane dla 2 dzieci i wybór padł na s-maxa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1. Pytanko - czy różnica w momentach obrotowych silników 2.2 tdci czy 2.0 tdci 163 km jest znacznie odczuwalna i czy któryś z tych silników jest mniej lub bardziej awaryjny (to diesle więc ew naprawy drogie...)

2. Chciałbym dobrać to któregoś z tych silników powershift połechtany działanie DSG znajomego. I tutaj konkluzja czy powershit jest na tyle trwała, aby w przyszłości bez przeszkód śmigać z przyczepą kempingową. Jak PS wpływa na spalanie, DSG nie powoduje wzrostów spalania?

Za rady dziękuję, w tym tygodniu wybieram się na jazdy testowe, ale chwiałbym poznać opinie ludzi jacy już użytkują modele z tymi opcjami silnikowymi czy skrzyniami PS.
Med jest offline   Odpowiedź z Cytatem