Witam,
od niedawna jestem "szczęściwym" posiadaczem mondeo mk3 2006 rok (wersja z DPF).
Przez jakiś czas samochód tylko sporadycznie przełączał się w tryb serwisowy, ale niedawno wszedł w niego właściwie na stałe. Kontrolka świec żarowych zapala się jakieś 3 sek. po starcie silnika.
Odczytałem błędy P0405 i P244a. Słuchając mądrych porad kolegów z forum oddałem samochód do Tune Force (jestem z Poznania). Usunęli mi DPF'a i błąd P244a znikł.
Niestety w jego miejsce pojawił się P132B. Błąd P0405 wynika moim zdaniem z tego, że mam zaślepiony EGR.
W związku z powyższym mam kilka pytań:
1. Czy to możliwe, że błąd P132B istniał już wcześniej, ale nie pojawiał się przy odczycie z komputera, bo P244a miał wyższy priorytet (tak mi powiedzieli w TuneForce)?
2. Jak rozwiązał się Wasz problem? Czy powinienem wymienić/naprawić sterownik turbo sprężarki? (tak sugerowali w TuneForce)
3. Czy może mieć to jakiś związek z zaślepionym EGR'em?
Bardzo proszę o poradę. Samochodem nie mogę już jeździć (chyba że do warsztatu
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Jestem już trochę załamany nowym nabytkiem. Może mnie ktoś poratuje dobrą radą.
Pozdrawiam serdecznie