Temat: [S-MAX 2006-2015] pobiera prąd i rozładowuje akulumator
View Single Post
Stary 31-01-2012, 20:26   #26
jpiotr77
ford::average
 
Avatar jpiotr77
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Model: S-MAX MK2, S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0TDCI 210km, 2.0TDCI 140km
Rocznik: 2015, 2007
Postów: 98
Domyślnie Odp: Kompletnie rozładowany akumulator - co może być przyczyną?

Radek S-MAX
Akumulator ma jakieś 2 lata, na tej jego kontrolce było że rozładowany, miernik po dzisiejszych rannych próbach wskazywał 12V.

Przepraszam, że pytam ile pokonujesz km dziennie i czy doładowywałeś ten obecny który ma dwa lata, ja u siebie przy małych przebiegach w tych temp. to i raz na dwa tygodnie ładuje, a już mi się zdarzyło w tym roku, że słabł mi z dnia na dzień aż w końcu wieczorem chciałem wjechać do garażu, a tu niespodzianka auto nie odpaliłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i musiało zostać pod chmurką, podłączyłem prostownik, to w sumie ładował się około 20h, gdzie normalnie ładuje mi 4-6h do pełnego naładowania kiedy to prostownik wskazuje pełne naładowanie akumulatora, więc najpierw zaczął bym od naładowania akumulatora.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Normalną rzeczą jest, że w niższych temp. pojemność akumulatora maleje jest też bardziej obciążony, więc trzeba go doładowywać.
__________________
Pozdrawiam Piotr

Ostatnio edytowane przez jpiotr77 ; 31-01-2012 o 20:30
jpiotr77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem