Temat: [Focus 1998-2004] nadmierne zużycie oleju
View Single Post
Stary 26-03-2012, 21:34   #25
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: nadmierne zużycie oleju

dziwne..jezeli mialbys 9barow cisnienie sprezania to zaczynaly by sie niedomagania w pracy silnika. 9 barow to juz bardzo niskie sprezanie. pozatym jesli faktycznie zapieczony bylby 1 cylinder to musialo by byc na nim nizsze cisnienie.zazwyczaj zapiekają sie pierwsze 2 pierscienie a nie zgarniający. dziwnie to wszystko jest podejrzane..bynajmniej takie mam odczucie. niema wyjscia ale musisz koniecznie sprawdzic gdzies uszczelniacze na zaworach.
Powinno dac sie to zrobic bez sciagania glowicy-tak bedzie najtaniej i ja bym to koniecznie sprawdził.
mozesz takze najpier jeszcze raz sprawdzic w u kogos innego cisnienie sprezania i je dokladnie zanotowac. Ale koniecznie na ladowanym akumulatorze i po 2 próby na 1 cylinder aby wyniki byly wiarygodne. to potrzeba naprawde solidnie i sumiennie sprawdzic. jesli sie okaze ze jest zle na jakims cylindrze to przed sciagnieciem glowicy nalezy okreslic gdzie tkwi przyczyna problemu. da sie to zrobic w okreslony sposób -mechanik powinien wiedziec jak..a jak niebedzie wiedział -to poszukaj innego mechanika ktory bedzie wiedział jak sprawdzic ale nie za pomocą proby olejowej!!! co jest przyczyna slabej kompresji.

jesli by sie okazalo ze zarowno cisnienie jak i uszczelniacze na zaworach sa sprawne to dopiero wowczas kolejny demontaz glowicy i weryfikacja pierscieni i tłoka na tloku w ktorym jest olej.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 26-03-2012 o 21:41
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem