View Single Post
Stary 15-04-2012, 19:49   #2
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Re: cvt w c-maxsie 1,6 tdc 2006 r-czy to się znowu popsuje???

Powiem Ci kolego, że po przeczytaniu Twojego poprzedniego posta jestem pełen podziwu, że nie oblałeś auta benzyną i nie podpaliłeś...
A wracając do tematu - Mam Fokę z tym samym silnikiem i skrzynią.
Jeździ się nią super, przynajmniej tak było do czasu dopóki u mnie skrzynia też nie padła (przy 50k km). Na szczęście miałem auto na gwarancji deealera, który mi je sprzedał, więc koszty poszły na niego.
Zgadzam się z Tobą, że w wypadku tej konkretnej skrzyni mechanik to podstawa. Nawet ktoś zajmujący się na codzień automatami nie musi sobie z tym poradzić (i raczej nie poradzi). U mnie padł konwerter, a w ślad za nim mechatronika (to co wypadło z konwertera uszkodziło mechatronikę).
Naprawa była robiona u dealera (choć wcale mnie nie oszukiwał, że nie przez niego, a ludzi z zewnątrz). Też miałem podobne obawy jak Ty. Czy mogę zaufać Foce, że mnie znowu nie zawiedzie. Rozmawiałem o tym z facetem w serwisie, który zajmował się moim autem i zarzekał się, że mogę być spokojny. Dlatego podobno wymieniali konwerter na regenerowany, a nie nowy bo przy regeneracji są eliminowane błędy konstrukcyjne. Pożyjemy zobaczymy. Od naprawy minęło 6 miesięcy, właśnie skończyła się ponownie przedłużona gwarancja na skrzynię.
Rada eksploatacyjna, którą mi przekazali (i nawet kazali podpisać oświadczenie, że przyjąłem to do wiadomości):
- po odpaleniu (zwłaszcza w zimie) dać slinikowi popracować minutę aby rozgrzał się wstępnie olej w skrzyni;
- zmiana biegów tylko i wyłącznie po całkowitym zatrzymaniu samochodu (niby oczywiste, ale podobno warto poczekać jeszcze chwilkę);
- i najważniejsze - po wrzuceniu biegu (np. D) odczekać chwilę by skrzynia zatrybiła, a auto szarpnęło delikatnie. I dopiero wtedy gaz.
- i ostatnie - jak nie ma konieczności nie używać ręcznej zmiany biegów (to mi nie grozi, nie po to mam automata zeby machać łapą).
To tyle. Zobaczymy co będzie dalej.
Powodzenia dla Ciebie.
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem