Temat: [2,0 i 2,2 TDCi] Jaki olej ?
View Single Post
Stary 13-06-2012, 20:17   #234
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Jaki olej ?

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale bzdura!...
Nie masz problemow, bo...? Bo jezdzi i nie widac wyciekow? Ja tez, tylko, ze po dokladnym sprawdzeniu widze, ze z uszczelnienia kola zaczyna sie pocic, a oleju ubywa, a nie bylo tego na polsyntetyku. Mozemy sobie gadac, bo powiesz, ze sprawdziles i jestes na 100% pewien, ze nigdzie sie nie poci i ze w dolocie masz tyle samo oleju. Ja sprawdzam to regularnie i widze roznice, tylko, ze kazdy wie, bo wie, a jak nawet cieknie to nie od oleju, a od starosci...

Cytat:
Napisał Kapsel_lg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Bo nie podales zadnych konkretow tylko probujesz wysmiewac. Zadnych "metod badawczych" nie robilem ani nie robie. Unipart jeszcze przed Fordem wycofal semi i zrobil tylko pelny i mialem w Focusie I ten sam problem (2003 150 tys km). Wlalem klientowi moj Formula E i problem zniknal.
Dlatego podeszlem negatywnie do zamiany E na F i na 4 silnikach mam problem. Dlatego tez sprawdzilem roznice miedzy olejami, bo sam bylem zdziwiony.

Piszesz, ze nikt inny nie mial z tym problemu tylko, ze z drugiej wmawiasz mi, ze to wina starosci silnika i nie ma wspolnego z wlaniem oleju. Jezeli kazdy tak podejdzie to nikt nie bedzie narzekal na olej...

I jest to wina uszczelnien, ale cieknie tylko na pelnym syntetyku.

Zreszta temat dla mnie zamkniety. Bede za miesiac wymienial na polsyntetyk i podam czy wycieki sie zmniejszyly.
Reszte dyskusji pozostawiam teoretykom.
mkaminski100 jest offline