Temat: [Mondeo 2007-2014] Nie działa zamek klapy bagażnika
View Single Post
Stary 06-09-2012, 23:01   #44
kak7
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-08-2010
Skąd: Warszawa
Model: mondeo mk4
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nie działa zamek klapy bagażnika kombi

Cytat:
Napisał bobanr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz podpowiedzieć jak wyjąć zamek po otworzeniu klapy? Zdemontowałem osłonę plastikową klapy odkręciłem zamek od klapy ale nie mogę go wyjąć - co jest logiczne bo jest zamknięty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Podpowiedzcie bo na razie nie mogę sobie z tym poradzić, a chce spróbować powielić Twój pomysł.

P.S. Kolejna usterka w Mondeo mk4
bobanr, na zdjęciu nr 4 załączonym do mojego wcześniejszego opisu widać celowo niedokręconą śrubkę (taką na torxa z dziurką) którą wystarczy wykręcić. Ja robiłem to lekko odchylając plastikową osłonę, jednak jak się później okazało osłonę można spokojnie zsunąć, gdyż trzyma się tylko na 2 łatwo odginających się zaczepach. Po wykręceniu tej śrubki (jest dość długa, niemal na całą szerokość zamka) zamek się po prosto rozdzieli na dwie części i będziesz miał dostęp do dźwigienki zwalniającej zaczep. Doszedłem do tego później, gdyż sam w pierwszej kolejności poza odkręceniem zamka, co umożliwiło mi podniesienie klapy, odkręciłem z progu bagażnika zaczep. Jednak wobec braku możliwości jego przełożenia przez plastikową osłonę progu (którą też zdemontowałem - trzyma się jedynie na zaczepach takich jak osłona na klapie od wewnątrz) zacząłem kombinowaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Daj znać jak efekty pracy.
Ze swojej strony zapewniam, że naprawa to nic trudnego. Muszę przyznać, że po pierwszej reperacji musiałem dokonać poprawek, gdyż klej okazał się mało wytrzymały i musiałem dodatkowo przewiercić plastikowy wałek wraz z tulejką w dwóch miejscach i zaczopować go. Teraz już na pewno jest trwalsze niż noweGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pzdr

Ostatnio edytowane przez kak7 ; 06-09-2012 o 23:05
kak7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem