View Single Post
Stary 08-09-2012, 20:24   #8
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Odp: Malowanie tapicerki

Sory ze tak późno ale jakoś tak wyszło.

Czyli, nie wiem jaki kto ma plastik, bo tego nie widzę. Chcieć uzyskać ładną ;powierzchnie to trzeba zmatować najpierw pod podkład papier minimum 150--180 ziaren, na mokro matuje sie podkad, papierem wodnym plastiku nie zmatujemy. Zresztą pod podkład np akrylowy musi być przetarte co najmniej papierem 180, im drobniejszy tym podkład gorzej sie trzyma. Z gruby tez nie może być bo będziemy lać 5 warstw żeby pokryć rysy czyli np papier 80 czy 100 nie.

Podkład matujemy wodnym jeśli są zacieki a lepiej żeby nie było czy bardzo gruba i wylana warstwa wtedy od razu zalecam 400 badź niższy, gdy z 600 sobie nie poradzi. Warstw najlepiej 2-3 cienkie tak żeby ostatnia wypełniła rysy, minimalne mogą zostać, gdyż na dotartym plastiku powstają takie włoski, które później schodzą podczas matowania podkładu. ostatnia warswa najlepiej lekko matowa nie wylewać bo trudno to później zmatować. Na koniec po ostatniej warstwie podkładu polecam jakimś spreyem w kolorze prysnać na podkład taka mgiełkę żeby delikatnie się przypylił kolorem wtedy podczas matowania widzimy gdzie jeszcze trzeba przytrzeć podkład a gdzie już mamy gładką powierzchnię, właśnie ten napylony kolor nam to ułatwi.

Następnie mycie i lakier, baza, lakier co tam kto woli. Ja mam cała konsole w tytanie właśnie tak lakierowana i można paznokciami drapać, często przedmioty są o to obcierane itd i nic nie złazi ani nic sie nie rysuje.

Chyba że ktoś woli wygląd chropowatego plastiku wtedy podkład do plastiku na umyta i lekko zmatowana papierem wodnym powierzchnię podkład i na to lakier.
Magik123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem