Temat: [1,8 TDCi] Jechał i nagle zgasł
View Single Post
Stary 11-12-2012, 19:49   #143
Szturmik
ford::average
 
Avatar Szturmik
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: oklice Lubina
Model: Ford Mondeo Mk3 kombi
Silnik: TDCI 2.0 automat tip-tronik 115KM
Rocznik: 2004
Postów: 90
Domyślnie Odp: Jechał i nagle zgasł

Witam szanowne grono. Otóż ten sam ford co w poście sprzed 2 lat. (Ford mondeo 2004 Mk3 2.0 TDCI 115 koni w automacie. Autko sprawowało się bez zarzutów aż do teraz.
Więc jakoś tak w październiku dawał o sobie znać już gdy podczas odpalania na dotyk potrafił zgasnąć po 5 sek pracy ale później zapalił na nowo i już chodził i tak coraz częściej aż do listopada zapalał i gasł już po 1-3 odpaleniach (żadnej kontrolki) no i teraz jakoś zapalił i zgasł co go uruchomię to gaśnie i tak w kółko. A teraz co udało mi sie zrobić
-wyciągnąłem filtr paliwa i był prawie pusty więc go zalałem do pełna i odpalił za 2 razem pochodził trochę dłużej i ponownie zgasł i później już palił i gasł i tak w kółko więc znowu zdiołem filtr i było w nim tylko połowę paliwa więc dolałem do pełna i przedmuchałem sprężarką wężyki te co idą do zbiornika paliwa zasilanie i powrót (bez tego co idzie do pompy CR) założyłem znowu pełen filtr i ta sama sytuacja pochodził chwile koło niecałej minuty i znowu zgasł i tak samo w kółko odpali na 2-3 sek,i gaśnie a później to już coraz dłużej trzeba go kręcić.
-Samo diagnoza moja to rurki czyste więc filtr zapchany (Bosch- latem wymieniony) więc zamówiłem drugi ogr,Bosch dla forda i dziś go zalałem i podłączyłem i odpaliłem za 2 razem i autko chodziło sobie cały czas bez problemu wiec go zostawiłem na chodzie i poszedłem rozciąć ten stary filter. po otworzeniu nic szczególnego gołym okiem nie widziałem prócz czarnego papieru całego w ropie i zaworka jednokierunkowego co jest na przelewie zabudowany (ciekawe rozwiązanie) odśnieżyłem garaż i idę do forda wsiadam i widzę świeci się cały czas (check) ale silnik pracuje ,daje nogę na gaz a tu sprężynka mrugnęła parę razy i zgasł i co go odpalę to znowu gaśnie i tak w kółko tyle że coraz trudniej mu zaskoczyć. Więc teraz po długich namysłach to muszę najpierw z czytac te kody i je skasować bo pewnie tez teraz mają duże znaczenie więc zamówiłem sobie to użądzonko z allegro http://allegro.pl/interfejs-ford-mon...795619779.html wyjdzie mnie prawie to samo co bym zapłacił za fachowca z jego przyjazdem i diagnozą a mi się przynajmniej przyda na następny raz.
Teraz to tylko czekam na przesyłkę i jakieś dobre rady i podpowiedzi z waszej strony Dzięki.
Proszę odpowiadać na moim nowym temacie.Dziękuję http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=171427

Ostatnio edytowane przez Szturmik ; 11-12-2012 o 20:17
Szturmik jest offline   Odpowiedź z Cytatem