Temat: [Galaxy 1994-2000] Chłodnica oleju skrzyni biegów, ASB AG4
View Single Post
Stary 23-01-2013, 14:52   #8
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Chłodnica oleju skrzyni biegów, ASB AG4

nie chwalę. Poprostu to inny stopień ewolucji i do polski tez coraz więcej automatów wchodzi, ale niestety ludzie nie umieją ich używac, a warsztaty zacierają ręce, też nie instruując użytkownika jak ma używać auta po naprawie.
Przecież jak rozbierają skrzynie widza zjarane tarczki, usmażony olej, to powinni powiedzieć , halo, kolego coś jest nie tak.

9/10 przypadków awarii zaczyna się z tego , że skrzynia jest przegrzana. (nawet te sz chłodnicami) i zbyt późno wymieniany olej, lub nawet NIGDY!

Wiec przy zakupy należy zwrócić uwagę jak właściciel rusza, jak traktuje skrzynię.
dobrać się do oleju i zobaczyć kolor i zapach (spalenizna).

Wychowałem się na maluchach i kilkanaście lat jeździłem ręcznymi skrzyniami.
Mi najbardziej się podoba to, że mam ręce wolne.. jem sobie po drodze , nalewam kawę z termosika, telefonuje itd mogę pasażerkę podszczypać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tempomat na trasy jest, po prostu super. Jazda staje się przyjemna i nie męczy -jeśłi droga jest bezkolizyjna.

Bump:
Cytat:
Napisał Lukasina Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Osoba która wymieniała stwierdziła że nie było w skrzyni żadnych opiłków a olej nie wyglądał na bardzo zużyty - i że te automaty jeżeli sie spokojnie jeździ to powinien drugie tylko zrobić.
Zgadza się, to precyzyjne urządzenie hydrauliczno -elektryczne.
odpowiednio obsługiwane i traktowane może zrobić i 400 tys km bez zaglądania - jedynie systematyczna obsługa (wymiana oleju).
Ewentualnie zalecane dodatkowi zmniejszające tarcie itp.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem