View Single Post
Stary 18-04-2013, 18:05   #51
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 14,106
Domyślnie Odp: Re: Swap sinika benzynowego (pinto) - jaki silnik wybrać??

Cytat:
Napisał elspasoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
doszedłem do informacji ,że scorpio nie posiada zaworu nagrzewnicy, czyli obieg działa cały czas
Wątpię, ale się nie upieram - wtedy nagrzewnica promieniowała by w całej obudowie ciepłem i podgrzewałaby mimo wszystko zimne powietrze.
Cytat:
Napisał elspasoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W transicie 00-06 , bo taką mam kpl. nagrzewnicę ( z klimą), jest zawór trójdrożny w obiegu płynu ( którego nie posiadam) oraz starowanie klapami (proszę mnie poprawić jeśli się mylę). Wygląda to tak ,że w powyższej transitowej nagrzewnicy jest: siłownik podciśnieniowy który otwiera i zamyka klapę obiegu wewnętrznego ( jeden przewód podciśnienia)
Jeżeli nie chcesz bawić się w układ podciśnieniowy otwierania obiegu do nagrzewnicy, to można zamiast podciśnieniowego zaworu dać elektryczny od tylnej nagrzewnicy Transita. Działa tak, że otwiera obwód nagrzewnicy lub otwiera obwód na krótko, a nagrzewnica jest wtedy odcięta. Układ podciśnieniowy natomiast ma elektrozawór otwierający podciśnienie do siłownika zaworu (nie klapy).
Klapami ciepło-zimno steruje siłownik elektryczny z silniczkiem, pasuje także od modeli 1995-2000. Jest identyczny. Często się psuje...
Cytat:
Napisał elspasoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolejna sprawa to przełącznik zespolony regulujący prędkość pracy wentylatora i uruchamiający klimatyzację, w moim nie ma wejścia na wtyczkę podciśnienia - wtyczka ma 3 wężyki jeden idzie do siłownika ,a dwa pozostałe jak na razie do nikąd.
Do zasilania wentylatora układ jest typowy - z opornikiem - a układ z klimą ma zależność, że po włączeniu klimy nawet wyłączony wentylator działa (na minimum). Ma też wyjście do sterowania siłownikiem obiegu wewnętrznego powietrza.
Wyjście na sterowanie zaworem podciśnienia powinien mieć potencjometr ciepło-zimno, a nie przełącznik wentylatora.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-04-2013 o 18:08
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem