View Single Post
Stary 13-06-2013, 21:20   #3612
Woytas
ford::specialist
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: BMW seria 5 , było kiedyś Mondeo MK2,MK3,MK4,MK5
Silnik: różne TDCI
Rocznik: 2023
Postów: 876
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

Staram się logicznie złożyć w całość , jeśli wywala sprężynkę to ok ale jeśli "leje" wtrysk to nic nie wywali ? Może zadaje głupie pytanie ale to co często określa się jako "gift" z fabryki wychodzi na zwyczajne zużycie wtrysków

czyli fabryka + z czasem większe dawki paliwa ze zużywających się wtrysków = większa moc

ale patrząc w na to ze strony :

fabryka + czasem większa dawka paliwa ze zużywających się wtrysków + chip + dalsze zużycie wtrysków i jeszcze większe podlewanie = sprężynka czy error w silniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

nie wiem na ile mody sterownika dają jakiś margines na drugie równanie powyżej , oczywiście czuje się w temacie laikiem i staram sobie łopatologicznie wytłumaczyć postęp starzenia się silnika i tutaj dostrzegam spore zmniejszenie tolerancji na błędy z uwagi na zużycie układu wtryskowego , wszyscy raczej rozczulają się nad sprzęgłem kołem dwumasowym lub przeniesieniem napędu a raczej nikt nie rozczula się nad silnikiem ( temp spalin itd )

oczywiście rozważania mają charakter pewnie infantylny tylko mało gdzie można się dowiedzieć jakie tak naprawdę parametry i o ile są ciągnięte do góry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

( no o minimalnym w mocnych modach podciągnięciu ciśnienia turbiny wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ale nic poza tym , przepraszam z góry za upierdliwość ale lubię rozumieć zachodzące procesy w swoim otoczeniu a tym bardziej pod maską przed sobą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Woytas ; 13-06-2013 o 21:23
Woytas jest offline   Odpowiedź z Cytatem