Temat: [Focus 2011-2014] Auto trochę pływa
View Single Post
Stary 09-07-2013, 10:54   #8
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Foczka trochę o pływa

Do Foki III takim idealnym kompromisem są 17-stki 215/50 przy mocniejszych silnikach (nadal komfort jest b.dobry, a 17-stka ładniej wygląda i jednak zapewnia nieco lepszą przyczepność), w słabszych nie wychodziłbym poza 215/55R16 - mniejszą średnicę koła łatwiej obrócić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie pakowałbym się natomiast w żadnym wypadku w 235/40R18, oczywiście poza ST, gdzie są fabrycznie, ale w słabszych wersjach także jako opcja. Tak szerokie opony, no i ciężkie felgi 18" już conieco negatywnie mogłyby namieszać, wyczuwalnie zabijając komfort i w jakimś stopniu osiągi, niepotrzebnie zwiększając opory ruchu. Osobiście nie mam absolutnie żadnego pogorszenia osiągów w stosunku do zimowych stalówek z oponami 205/55R16. Kolosalne znaczenie ma waga całego koła - felga + opona ! Ze względu na to, że letnie opony mam lżejsze od zimówek waga całego koła jest porównywalna, a głównie na to trzeba zwracać uwagę np. przy wyborze felg - ich masę, bo ma to kolosalne znaczenie - masa wirująca i jej zbijanie to podstawa ! Dlatego właśnie rajdowe, kute felgi 17-stki ważą 6-7 kg, mniejsze znaczenie ma szerokość samej opony, masa felgi i masa opony jest najważniejsza - by było ją łatwo wprawić w ruch i łatwo wyhamować, zawias też mniej cierpi i poprawia się komfort. Jakbym zmienił fabryczne 17-stki na takie kute fele to na pewno odczułbym jeszcze różnicę in plus, ale na szczęście fabryczne felgi nie są mega - ciężkie, poza tym mają dobre opinie i ze względów finansowych można przy nich pozostać.
Co do tematu wątku to niektórzy narzekają na zbyt mocne wspomaganie w Foce III, ja się do nich jednak nie zaliczam, kwestia przyzwyczajenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 09-07-2013 o 11:25
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem