Temat: [Transit 2000-2006] Parownik i sterowanie klapami z tyłu.
View Single Post
Stary 09-07-2013, 17:41   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 14,106
Domyślnie Odp: Parownik i sterowanie klapami z tyłu.

Cytat:
Napisał zibi410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Siłownik klap też nie działa bo zębatka jest wytarta.
Zębatkę można przesunąć osiowo - z jednej strony skracając, z drugiej dając podkładki - tak by pracowała na "zdrowym" odcinku (jest bardzo wysoka). To jest częsty feler tej nagrzewnicy, a spowodowany, że większość użytkowników ustawia pokrętło w krańcowych położeniach; wtedy klapy muszą docisnąć się w krańcowe położenia i gwałtownie wzrasta moment na przekładni. Trzeba lekko nie dociągać gałki - wtedy działa to wiecznie.
Cytat:
Napisał zibi410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę o poradę jak to rozwiązać tanim kosztem.
Kupić ode mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , mam do sprzedania kpl nagrzewnicę z zaworem i siłownikiem (reanimowanym j.w.), ale wersja bez klimy. Ale daje się wszystko przełożyć.
Dawałem ogłoszenie na Forum, ale nie było chętnych.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał zibi410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie o zasadę działania tego zaworu tzn. czy jest sterowany bezpośrednio z wyłącznika z tyłu nad głową kierowcy czy idzie to jeszcze przez jakieś sterowniki.
Niestety, nie mam schematu tego układu, ale moim zdaniem zawór ma tylko dwa położenia: o/z.
I zasilony 12V powinien zadziałać...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 09-07-2013 o 17:46
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem