Temat: [Mondeo 2007-2014] Program konfiguracji - ELMconfig
View Single Post
Stary 28-08-2013, 15:50   #174
Maksikaz
ford::beginner
 
Imię: Max
Zarejestrowany: 25-03-2013
Skąd: Wawa
Model: Mondeo MK5 kombi
Silnik: 1,5 EB 160 Automat
Rocznik: 2019
Postów: 9
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Dziękuję - wystarczy tupnąć i od razu najwięksi eksperci odpowiadają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (żarcik).

Ad 1. IPC - to tylko kopia bezpieczeństwa (kumam), sama się nie zmieni po zmianach w PCM - kumam, sama zmiana w IPC nic nie zmieni w samochodzie - też kumam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ad 2. Korygując o powyższe - chodzi o parametry w BCM - tak jak w GEM w Fokach (automatyczne zamykanie przy prędkości ...)
Ad 3. Czyli to co w Fokach dało się wprowadzić z ręki w GEM jest zaszyte w pliku kalibracji (taki firmware dla hardware) - i nie ma sposobu zmiany/edycji inaczej niż przez wymianę całego modułu z odpowiednimi funkcjami ? Marzyłem że przy tym samym numerze modułu - można by się wymieniać plikami kalibracji (i mieć dodatkowe funkcjonalności)

Da się w jakiś inny sposób zidentyfikować funkcjonalności w BCM/obecnej kalibracji ?
Maksikaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem