Temat: [Escort 1992-1995] Mocowanie silnika 1.3 oraz 1.8
View Single Post
Stary 23-09-2013, 11:37   #4
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Mocowanie silnika 1.3 oraz 1.8

Cytat:
Napisał mgr130 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, wiem o tym. Chodzi mi bardziej o poduszki silnika. Czy trzeba je przerabiać, czy silnik wchodzi bez przeróbek.
Poduszka silnika jest tylko jedna - bez znaczenia czy 1.3 czy 1.8. Najlepiej kupić silnik razem z poduszką, i wtedy problemu nie będzie. Mocowanie w karoserii jest takie samo.
Dwie następne poduszki są mocowane do skrzyni biegów, a te mogą pozostać bez zmian.

Skrzynia biegów może pozostać od 1.3 - to jest zapewne zwykła IB5, a one występowały od 1.3 aż do 1.8 włącznie (chyba tylko RS2000 i TD miały MTXy). A co za tym idzie półosie, przeguby - to wszystko może pozostać i będzie to normalnie i bezawaryjnie działać. Jedyne co, to trzeba się przyjrzeć starym przegubom (zarówno wewnętrznym jak i zewnętrznym), i wymienić jeśli zużyte.

Tak naprawdę potrzebujesz "jedynie" silnika, podstawowego osprzętu (dolot, wydech, wiązka).
Miałeś w tym 1.3 wspomaganie? Jeśli nie, to trzeba będzie ogarnąć jakoś wspomaganie kierownicy - albo wymiana magla na taki ze wspomaganiem, albo usunięcie pompy wspomagania z osprzętu silnika.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem