30-09-2013, 22:46
|
#6
|
|
ford::amateur
Zarejestrowany: 07-08-2011
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 8
|
Odp: Świece żarowe 1.6tdci kontrolka nagrzewania zapala się na ułamek sekundy co z ty
Cytat:
|
Dobrze czytałeś, ale on decyduje o czasie palenia sie kontrolki, a nie czasie grzania świec. Czyli jak jest chłodno kontrolka świeci dłużej, zgaśnie a ty już odpalasz, i jak jest ciepło, lato silnik juz nagrzany, niedawno go zgasiłeś, przekręcasz kluczyk na grzanie, kontrolka pali się np. 2 sekundy, gaśnie i odpalasz , ale w obu tych przypadkach, gdybys po zgaszeniu kontrolki dalej trzymał kluczyk w pozycji grzanie, to świece dalej grzeją.
Ale przed zakupem nowych świec wykręć stare, i sprawdż czy napewno nie grzeją, czy sa przepalone. Zwróć uwagę na długość żarnika świec, musisz kupić z taką samą długością żarnika.
|
czyli coś musi być z nim nie tak skoro nie ważne czy + czy - 20 a kontrolka pali się tak samo krótko, jutro rano sprawdzę jak długo świece się grzeją, mniej więcej ile czasu powinny?
|
|
|