View Single Post
Stary 29-11-2013, 15:49   #84
wojte
ford::beginner
 
Avatar wojte
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 18-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: Diesel 2.0 tdci 140KM DPF
Rocznik: 2012
Postów: 35
Domyślnie Odp: Użytkowanie diesela

Krzychu, depresatorem nic nie naprawisz. Można go lać żeby paliwo nie zamarzło, ale teraz to raczej nic ci nie grozi - chyba że masz zapas letniego paliwa i na nim jeździsz.

Jasny dym z rury to opary niespalonego oleju - wtryski leją?

Niestety, ale masz wszystkie objawy wykończonych wtryskiwaczy. W twoim przypadku porządny spec powinien dokonać regeneracji, to znaczy
1) wymiany końcówek lub/i
2) wymiany tłoczków.

Oczywiście ocena powinna być dokonana profesjonalnie. Ja robiłem regenerację przez ASO, jako usługa zewnętrzna - ASO nie regeneruje, ale wysyła do zakładu zewnętrznego (musza mieć do takiego zaufanie) robią badania, określają zakres prac, cenę i już. W moim wypadku to było 2500PLN i pełna regeneracja z kodowaniem, wiem drogo, ale tanio może znaczyć "tanio x2" = drogo. Po naprawie już dwa lata wóz jeździ bez problemów z wtryskami. Powtórzę na koniec jeszcze raz, objawy były identyczne jak twoje (włączając drgawki silnika po drugim odpalenie w niewielkim odstępie czasowym od pierwszego).
wojte jest offline   Odpowiedź z Cytatem